Strona głównaGryCD Projekt idzie w mobile. Powstaje nowy, jeszcze niezapowiedziany tytuł

CD Projekt idzie w mobile. Powstaje nowy, jeszcze niezapowiedziany tytuł

Dość niespodziewanie CD Projekt zapowiedział wejście na rynek gier mobilnych. Nie będzie to pierwsza próba zaistnienia na smartfonach i tabletach. Jednak tym razem Redzi mają wspólnika, która ma im w tym pomóc. 

CD Projekt RED kojarzymy przede wszystkim z trylogią Wiedźmina oraz nadchodzącym Cyberpunkiem 2077. Teraz Polska firma zamierza zawojować również rynek mobilny. Nie będzie to pierwsza próba tego typu. Wcześniej Redzi stworzyli The Witcher Battle Arena, czyli mobilne MOBA w świecie Wiedźmina. Niestety, gra nie odniosła wielkiego sukcesu i po zaledwie 1,5 roku od premiery została wyłączona. Teraz ma być inaczej. 

CD Projekt RED pracuje aktualnie nad niezapowiedzianą jeszcze produkcją mobilną. Pomóc w tym ma firma Spokko, w której Redzi nabyli część udziałów. 

– Znamy ludzi odpowiedzialnych za Spokko już od kilku lat. Przyszli do nas z ciekawą ideą, opartą na jedną z naszych marek i postanowiliśmy w to zainwestować. Chcemy rozwijać nasz biznes w oparciu o innowacyjne pomysły i rozwiązania, a wizja przedstawiona nam przez Spokko reprezentuje całkowicie nowe podejście. Nowe studio będzie w większości niezależne. Naszym celem jest zapewnić im odrębną tożsamość i twórczą autonomię, które będą zgodne z filozofią, która kieruje działaniami Grupy CD Projekt – skomentował sprawę Adam Kiciński, prezes CD Projekt. 

W ramach współpracy Maciej Weiss i Rafał Staszewski – dwaj twórcy Spokko – dołączą do zarządu nowej spółki. 

– Z radością przyjęliśmy informację, że CD Projekt wierzy w nasz pomysł. Z Rafałem i innymi członkami zespołu współpracujemy już od wielu lat. Mamy spore doświadczenie w tworzeniu gier casualowych, ale tym razem chcemy pracować nad czymś dużo bardziej zaawansowanym i ambitnym, oferując nowe możliwości dla graczy. To bardzo ekscytujące wyzwanie – powiedział Maciej Weiss. 

Źródło: CD Projekt

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię