Strona głównaWiadomościCD Projekt – najbardziej znienawidzone studio na świecie?

CD Projekt – najbardziej znienawidzone studio na świecie?

Wygląda na to, że  po raz kolejny sprawdza się maksyma mówiąca, że od nienawiści do miłości jest tylko jeden krok. Tak właśnie stało się w przypadku CD Projektu, które jest obecnie ostro atakowane przez analityków.

Ekipa CD Projekt RED nadal walczy o uratowanie Cyberpunk 2077 – połatanie dziur i niedociągnięć, z którymi nie udało się poradzić przed premierą. Nieudana premiera gry sprawiła, że analitycy na całym świecie wieszają na firmie psy. Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska stwierdził nawet, że jest to najbardziej znienawidzone studio na świecie.

W ciągu kilku miesięcy CD Projekt, z najbardziej uwielbianego studia na świecie, stał się najbardziej znienawidzonym.

Ale czy faktycznie jest tak źle? Odbudowanie zaufania graczy według analityków może zająć jeszcze kilka lat. Dodatkowo w swoich prognozach analitycy mocno zmniejszyli spodziewaną sprzedaż Cyberpunk 2077. Przewidywano, że w ciągu roku od premiery gra sprzeda się w 35 milionach kopii, teraz spodziewany wynik wynosi 20 milionów.

Zobacz: GOG – ruszyła wiosenna wyprzedaż

Długofalowo nie wygląda to lepiej DM BOŚ zakłada, że gra w latach 2020-2024 sprzeda się łącznie w 49 milionach kopii zamiast prognozowanych 70 milionów. Co więcej, analitycy przyznają, że poważne aczkolwiek przejściowe problemy wizerunkowe CDP dołożył właśnie drugą wielką franczyzę do swojego portfolio, która przyciąga wielomilionową społeczność graczy. Stanowi to wartość, której nie można lekceważyć.

Już od jakiegoś czasu nie wróżono CDP długich sukcesów na giełdzie, a czas wyjścia i pozbycia się akcji firmy miał minąć już dawno. Jednak 31 marca CD Projekt ma zorganizować konferencję, podczas której przedstawi swoje plany na przyszłość.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię