Strona głównaGryAktualnościCD Projekt RED chwali się wynikami - sprzedaż i finanse rosną w...

CD Projekt RED chwali się wynikami – sprzedaż i finanse rosną w rekordowym tempie

Z Cyberpunka 2077 można sobie urządzać heheszki, ale nie da się przejść obojętnie obok faktu, że 2021 był dla CD Projekt RED całkiem udanym rokiem. Wiedźmin 3 też poradził sobie całkiem nieźle.

CD Projekt RED pochwalił się wynikami sprzedaży dwóch swoich najważniejszych gier – Wiedźmina 3 i Cyberpunka 2077. Okazuje się, że najnowsze dzieło Red-ów, mimo fatalnego startu, radzi sobie całkiem nieźle – od momentu premiery do teraz sprzedano dodatkowe 5 milionów egzemplarzy gry. Piszę “dodatkowo”, bo już na starcie gra miała na koncie 13 milionów zamówionych preorderów.

CD Projekt RED

W 2021 roku CD Projekt RED osiągnął 888 mln PLN przychodów (mowa tutaj o całej grupie), oraz 209 zysku netto. Zapewne spory procent tego wyniku studio i grupa zawdzięcza także drugiemu swojemu hitowi, który – mimo wielu już lat na karku – ciągle generuje przychody. Od premiery gracze kupili ponad 40 milionów kopii Wiedźmina 3, a cała seria osiągnęła wynik 65 milionów zakupionych kopii. Jeszcze w kwietniu rok temu było to odpowiednio 30 mln sztuk Wiedźmina 3 i 50 mln sztuk dla serii. Nie pozostaje nic innego jak czekać na kolejne, zapowiedziane już gry z tej serii.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię