Strona głównaWiadomościCDP ogłosiło upadłość

CDP ogłosiło upadłość

Najstarszy w Polsce dystrybutor gier wideo ogłosił upadłość. Założony przez Michała Kicińskiego i Marcina Iwińskiego w latach 90′ CDP kończy swoją działalność.

Według informacji przekazanych przez serwis Puls Biznesu polski dystrybutor gier wideo CDP złożył wniosek o upadłość. Sąd zadecydował o zabezpieczeniu majątku firmy przez ustanowienie tymczasowego nadzorcy. Czytelników chcemy uspokoić, że obecnie CDP nie ma nic wspólnego z CD Projekt. Firma CDP w 2014 została wykupiona i opuściła grupę CD Projekt. Tym samym Cyberpunk 2077 jest bezpieczny.

Zobacz: Animal Crossing: New Horizons – dataminerzy odkryli nadchodzące zmiany

Na koniec ubiegłego roku CDP zatrudniało około 30 osób. O kłopotach firmy zrobiło się głośno w styczniu tego roku, kiedy została zwolniona część pracowników i rozpoczął się przegląd opcji strategicznych. Jak podaje PB spółka musiała się dostosować do sytuacji na rynku dystrybucji gier.

Zobacz: Słuchawki SteelSeries Arctis 1 dostaną limitowaną edycję z Cyberpunk 2077

Informacja na temat zwolnień pracowników pojawiła się, wkrótce po tym jak CD Projekt poinformował o przełożeniu premiery Cyberpunk 2077. CDP był wtedy dystrybutorem edycji kolekcjonerskiej. Teraz zobowiązanie zostało przejęte przez Cenegę.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię