Strona głównaWiadomościCena HTC Vive leci w dół

Cena HTC Vive leci w dół

Według wielu najlepszy zestaw VR na rynku, teraz w nowej, atrakcyjniejszej cenie. Niestety nie wszyscy traktowani są równo…

Jak podano w serwisie Steam – ceny zestawu do wirtualnej rzeczywistości szybują w dół. Czy to czas na szturm po lokalnych sklepach? Niekoniecznie.

Ceny zostały wyregulowane, w zależności od regionu sprzedaży. Jeszcze do niedawna, korzystając z kwoty obejmującej Stany Zjednoczone za komplet HTC Vive VR System trzeba było zapłacić jedyne 799 dolarów. Ta kwota poszła w dół, o całe 200 zielonych.

Niestety, nie wszyscy traktowani są równo. Według najświeższych informacji – komplet został wyceniony następująco:

  • 599$ – Stany Zjednoczone
  • 799$ – Kanada
  • 699€ – Europa
  • 599£ – Wielka Brytania

Uwzględniając aktualne kursy walut, amerykanie zapłacą za komplet około 2250 zł, wyspiarze natomiast – aż 2870 zł. Dla chętnych zakupu w Polsce – po przeliczeniu kursu otrzymujemy wynik ok. 3100 zł, trochę krzywdząco… Poza oficjalną linią dystrybucji poprzez serwis Steam – zestaw HTC Vive możemy zdobyć za kwotę w okolicach 3000 zł

Jak wygląda sytuacja u konkurencji? Komplet największego rywala na rynku – Oculus rift został przeceniony w lipcu, producent obniżył kwotę z 499 dolarów na 399$. Najwyraźniej konkurencja znów służy nam, konsumentom. Niestety, wydatek rzędu 3000 złotych to dalej zbyt wiele dla większości graczy. Nawet po cięciach ciężko oczekiwać, aby rynek został zalany technologią VR. Niemniej jednak – to krok w dobrą stronę.

Źródło: Polygon.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Szymon Nocoń
Redaktor, Testy wideo, Dział esport i gry

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię