Strona głównaGryAktualnościCeny kart graficznych: tanio już było, karty wciąż są drogie?

Ceny kart graficznych: tanio już było, karty wciąż są drogie?

Gracze, którzy mieli nadzieję, że w końcu ceny kart graficznych wrócą do normalnego poziomu, szybko zostali sprowadzeni na ziemię. Wciąż jest drogo.

Ostatnie tygodnie to okres spadających cen kart graficznych. Kilka krajów postanowiło uregulować, albo wręcz zakazać kopania kryptowalut – tak zrobiły chociażby Chiny. Okres powrotu do normalności nie trwał jednak długo, a już na pewno nie tak długo by ceny tych urządzeń zdążyły wrócić do rozsądnego poziomu. Aktualnie cały proces się zatrzymał i nadal ceny daleko wykraczają poza dostępność przeciętnego gracza.

ceny kart graficznych

Trendy na rynku cen kart graficznych śledzi między innymi serwis 3DCenter. Według ich badań, w ostatnich tygodniach karty AMD wręcz podrożały (aczkolwiek niedużo – o 3%), a karty Nvidia o tyleż samo potaniały. Nadal jest to aż o 50% – 60% przebicie względem cen sugerowanych przez producenta. 

Kryptowaluty nie były jednak jedynym czynnikiem jaki wpłynął na ceny kart graficznych. Innym jest brak komponentów potrzebnych do produkcji – a tego nie da się tak łatwo rozwiązać. No i ceny dyktuje przede wszystkim rynek, a konkretnie popyt. A ten ciągle jest ogromny.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Source3DCenter
Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię