Strona głównaWiadomościCeny kart graficznych znowu spadają. Obniżki prawie o 20%

Ceny kart graficznych znowu spadają. Obniżki prawie o 20%

Wciąż trwa walka o powrót do normalnych cen kart graficznych. Chociaż sytuacja jest już dobra, to do ideału wciąż nieco brakuje. Ale jest coraz lepiej. Ceny cały czas spadają. W ostatnim miesiącu obniżki wyniosły prawie 20%.

Pierwsze obniżki cen kart graficznych nastąpiły w marcu tego roku. Sumy widniejące przy różnych modelach GPU spadły wtedy o około 25%, zbliżając się do standardowego poziomu. Jednak do ideału wciąż brakowało. Wydawało się, że jesteśmy o krok od powrotu do normalności. Niestety, ceny się ustatkowały. Gracze byli zadowoleni, bo było sporo taniej. W międzyczasie ceny lekko się zmieniały, ale do dużych zmian już nie doszło. Aż do teraz.

Zobacz także: Gigabyte GeForce GTX 1070 Ti Gaming 8G – test karty graficznej dla graczy

Już na początku lipca pojawiały się pierwsze sygnały, że wkrótce ceny kart graficznych ponownie spadną i to nawet o 20%. Kilkanaście dni później znalazło to potwierdzenie w liczbach. Na razie mowa jedynie o zachodnich rynkach, ale wkrótce obniżka powinna dotrzeć również do Polski. W niektórych przypadkach różnice sięgają nawet 18%. Najwięcej zyskały modele AMD Radoen RX 5×0 oraz Radeon RX Vega. Karty z serii GeForce również są tańsze, ale tutaj obniżka wynosi zaledwie 8-11%.

Jednak najlepsza informacja jest taka, że trend ten będzie się utrzymywał praktycznie do końca wakacji. Tym bardziej, że wkrótce powinny zadebiutować nowe modele Nvidii, a wtedy GTX 1080, 1070 czy 1060 staną się jeszcze tańsze.

Źródło: wccftech, 3DCenter

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię