Strona głównaGryChcesz pograć na smartfonie w gry ze Steama? Za miesiąc będzie to...

Chcesz pograć na smartfonie w gry ze Steama? Za miesiąc będzie to możliwe

Valve zamierza w najbliższym czasie udostępnić dwie aplikacje mobilne na Androida oraz iOS-a – Steam Link oraz Steam Video. Szczególnie ciekawie zapowiada się ta pierwsza, bowiem pozwoli na granie na smartfonie w gry ze Steama.

Steam Link nie jest nową nazwą w portfolio Valve. Firma ma w swojej ofercie urządzenie o identycznym nazewnictwie, które pozwala na strumieniowanie gier z komputera umieszczonego w biurze, np. na telewizor w salonie. Dzięki temu można zasiąść wygodnie na kanapie z padem w dłoni i grać w ulubione produkcje, wykorzystując moc PC-ta stojącego w innym pomieszczeniu.

Zobacz także: Zbliża się wielka wyprzedaż gier na platformie Steam

Podobnie ma działać aplikacja Steam Link, tylko w tym przypadku gry będą strumieniowane na smartfony, tablety lub Android Smart TV. Najbardziej nurtującym pytaniem jest to o ewentualny sposób sterowania. Szczegóły powinniśmy poznać bliżej premiery. Na ten moment trudno sobie wyobrazić granie na smartfonie w praktycznie większość gier, które znajdziemy na Steamie. Ewentualnym rozwiązaniem może być mobilny pad, których jest przecież pełno na rynku.

Co ważne, aplikacja ma być w pełni darmowa. Najwyraźniej urządzenie o nazwie Steam Link nie okazało się większym sukcesem. Ale to akurat można było stwierdzić już po licznych wyprzedażach, gdzie sprzęt można było zdobyć naprawdę za grosze.

Zobacz także: Steam Spy kończy swoją działalność z powodu zmian w polityce prywatności Valve

Zupełnie inną aplikacją ma być Steam Video. Na platformie z grami i programami pojawia się coraz więcej materiałów multimedialnych. Appka ma pozwolić na wygodne przeglądanie zarówno w trybie online, jak i offline, o ile wcześniej pobierzemy je do pamięci urządzenia. Valve zapewnia, że pomysł zrodził się po wysłuchaniu próśb społeczności, więc najwyraźniej jest zapotrzebowanie na taką aplikację.

Co prawda Valve nie potwierdziło oficjalnie, że aplikacje zadebiutują za miesiąc, ale firma zapewniła, że stanie się to w ciągu kilku tygodni, więc można liczyć na dostępność w podobnym czasie.

Źródło: TechSpot

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię