Strona głównaWiadomościChcesz pograć w Final Fantasy XV w 4K? Możesz potrzebować dodatkowego dysku

Chcesz pograć w Final Fantasy XV w 4K? Możesz potrzebować dodatkowego dysku

No dobra, może nie od razu cały dysk, ale gra z teksturami w rozdzielczości 4K będzie zajmować bardzo dużo miejsca. Na szczęście posiadacze tradycyjnych monitorów Full HD będą mogli wybrać wersję, która zajmuje trochę mniej przestrzeni.

Ile dokładnie zajmuje Final Fantasy XV. Jak zdradził Hajime Tabata ze Square Enix, jest to 155 GB przestrzeni dyskowej w wersji 4K. Spora część z tego to oczywiście tekstury w wysokiej rozdzielczości. A co jeśli ktoś nie ma monitora 4K? Wtedy może zainstalować wersję z teksturami w rozdzielczości Full HD, która zajmuje skromne… 100 GB miejsca na dysku. Wcześniejsze plotki mówiły o tym, że gra może wymagać nawet 170 GB na dysku. Nie jest dużo lepiej, bowiem zaoszczędziliśmy tylko 15 GB, ale lepsze to niż nic.

Final Fantasy XV Windows Edition jest już o krok od premiery. Ta przewidziana jest dokładnie na 6 marca tego roku. Wcześniej będziemy mieli okazję pograć w grywalne demo. Zostanie ono udostępnione na Steamie, Originie lub Windows Store w poniedziałek 26 lutego. Dzięki temu zainteresowani produkcją będą mogli sprawdzić, czy ich komputer będzie w stanie poradzić sobie z dość wysokimi wymaganiami sprzętowymi.

[you tube=9LXHT6Udxw0]

Źródło: TweakTown

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię