Strona głównaWiadomościCherry zapowiada nowe przełączniki mechaniczne Cherry MX Low Profile

Cherry zapowiada nowe przełączniki mechaniczne Cherry MX Low Profile

Cherry to niemiecka firma, która specjalizuje się w produkcji przełączników mechanicznych do klawiatur. Rozwiązania tego producenta można znaleźć w najpopularniejszych produktach na całym świecie. Śmiało można powiedzieć, że Niemcy są liderem rynku. Teraz chcą zdobyć kolejny segment za sprawą nowych przełączników Cherry MX Low Profile z podświetleniem RGB.

Cherry MX Low Profile to nowe przełączniki mechaniczne, które wyróżniają się kompaktowymi rozmiarami. Są o 35% niższe od tradycyjnych Cherry MX (11,9 mm w porównaniu do 18,5 mm), więc zajmują dużo mniej miejsca. Dzięki temu doskonale sprawdzą się zarówno w high-endowych laptopach, jak i cienkich klawiaturach mechanicznych.

Niemcom udało się nie tylko zmniejszyć rozmiar, ale też zredukować całkowity dystans, konieczny do pokonania. W Cherry MX Low Profile wynosi on 3,2 mm. Może nie jest to wielka różnica w porównaniu do 4 mm w zwykłych, pełnowymiarowych przełącznikach, ale zawsze to jakieś usprawnienie. Producentowi udało się też zaimplementować technologię Gold-Crosspoint, dzięki której mechanizm sam się czyści i jest odporny na korozję. To przekłada się na żywotność wynoszącą aż 50 mln aktywacji.

Zobacz także: Wszystko, co musisz wiedzieć o przełącznikach mechanicznych do klawiatur

Pierwszym wariantem, oferowanym przez niemiecką firmą będzie Cherry MX Low Profile RGB Red. Przełączniki, poza niższym skokiem, mają mieć dokładnie takie same parametry, jak tradycyjne Redy. Oznacza to siłę nacisku na poziomie 45 gramów oraz liniową charakterystykę.

Niskoprofilowane przełączniki ma w swojej ofercie również Kailh.

Źródło: TechPowerUp

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię