Advertisement
Strona głównaGryAktualnościChiński rząd powie graczom, o której mogą grać

Chiński rząd powie graczom, o której mogą grać

Jeżeli narzekaliście, że rodzice nie pozwalają Wam grać to lepiej przeczytajcie to. Chiński rząd wprowadza nowe zasady korzystania z gier online blokując możliwość grania online pomiędzy 22 a 8 rano.

Godziną policyjną obejmującą wszystkie gry online dostępne w Chinach objęte będą osoby poniżej 18 roku życia. Co więcej, maksymalny czas spędzony na rozgrywkach sieciowych będzie wynosił 90 minut w ciągu tygodnia oraz do trzech godzin w weekendy i święta.

Zobacz: Korea Północna stworzyła własną konsolę do gier?

To jednak nie koniec, zostaną również wprowadzone limity wydatków dla graczy w wieku od 16 do 18 roku życia, którzy w grach i na gry będą mogli wydać miesięcznie do 400 juanów czyli około 220 złotych. Młodsi gracze będą mogli wydać maksymalnie 200 juanów.

Żeby uzyskać dostęp do gier konieczna będzie rejestracja z wykorzystaniem telefonu komórkowego oraz podaniem danych osobowych. Ostatecznie nadzór nad graczami będzie przerzucony na dostawców gier. Firmy otrzymają ograniczony czas na dostosowanie swoich systemów do wymogów prawnych. W przypadku niedostosowania się rząd może cofnąć  licencję.

Zobacz: Chiny jeszcze bardziej zwiększają restrykcje dotyczące gier wideo

Dodatkowo chiński rząd zamierza lepiej przyjrzeć się klasyfikacji wiekowej gier oraz szkolić rodziców i nauczycieli w zakresie zachowań online. Przedstawiciel Państwowej Administracji ds. Prasy i Publikacji powiedział agencji prasowej Xinhua, ze gry online zaspokajają potrzebę wypoczynku i mogą wzbogacać duchowe i kulturalne życie ludzi. Jednocześnie powodują problemy, które wpływają na zdrowie fizyczne i psychiczne oraz źle wpływają na życie nieletnich.

Zobacz: Przesyłki z AliExpress mogą być o wiele droższe

Podobne restrykcje od dawana działają w Korei Południowej, chociaż same zasady zostały złagodzone w 2017 roku i teraz rodzice decyzją ile ich dziecko może spędzać czasu na grach online. Jednak jest to troszeczkę bardziej skomplikowane niż pozwolenie od rodziców na granie bo wymaga od dorosłych udania się do urzędu po zgodę na to, żeby ich dzieci mogły grać po północy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię