Strona głównaWiadomościCo może się stać z komputerem gdy zostanie zarekwirowany przez policję?

Co może się stać z komputerem gdy zostanie zarekwirowany przez policję?

Użytkownik GloomyJack na forum reddit umieścił dość osobliwe zdjęcie zniszczonej karty graficznej. Według opisu autora, karta miała przyjemność spotkać się z polskimi organami ścigania.

Treść postu:

Jakiś czas temu, Policja zarekwirowała komputer mojego brata w celu sprawdzenia zawartości dysków twardych. Brat był podejrzany o posiadanie i udostępnianie nielegalnego oprogramowania. Ostatecznie w ramach śledztwa nic nie znaleźli i wczoraj oddali komputer. Cały komputer w chwili zarekwirowania był fabrycznie nowy, teraz nawet się nie uruchamia. Domyślam się, że policja w Polsce to „console peasants”

Karta graficzna została niemal doszczętnie rozbrojona. Nie wiemy jak wygląda reszta komputera, ale według informacji autora zdjęcia nie można go uruchomić. Możemy się spodziewać, że podzielił los grafiki.

Zdjęcie zostało umieszczone również w serwisie wykop.pl gdzie użytkownik Wielki_Atraktor tak je podsumował:

Pewnie się dowiedzieli, że ludzie kopią bitkoiny kartami graficznymi i szukali czy coś się nie nakopało…

Kilka lat temu głośna była sprawa polskiej firmy komputerowej Optimus, której właścicielowi zarzucono wyłudzenie podatku VAT i zarekwirowano między innymi komputery. W toku śledztwa pozwanemu nie udowodniono winy a sprzęt został zwrócony po kilku latach. Komputery były już  bezwartościowe.

Śmiechem żartem najlepszą formą prewencji jest nie dopuszczanie do sytuacji, w których organy ścigania będą chciały dokonać przeszukania mieszkania i zarekwirowania nośników czy też całego komputera. W tej sytuacji najlepiej unikać pobierania i udostępniania oprogramowania niewiadomego pochodzenia. Zachować szczególną ostrożność podczas korzystania z publicznych sieci WiFi oraz zabezpieczyć dostęp do domowej sieci.

Aby wiedzieć, co robić w sytuacji, gdy policja lub inne organy państwowe zapukają do Waszych drzwi celem dokonania przeszukania, warto przeczytać TEN artykuł zamieszczony na portalu niebezpiecznik.pl

Dajcie znać, czy mieliście podobne sytuacje, w których Wasz sprzęt został zarekwirowany i jaki był jego dalszy los.

Źródło: reddit

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię