Strona głównaWiadomościCooler Master MasterWatt 1500 za jedyne 2000 zł. Zasilacz o mocy małej...

Cooler Master MasterWatt 1500 za jedyne 2000 zł. Zasilacz o mocy małej elektrowni

Chcąc wycisnąć siódme poty z procesorów i innych podzespołów komputera, musimy uciekać się do zabaw overclockerskich. W tym celu przyda się trochę wiedzy i mocny zasilacz, np. taki, który proponuje firma Cooler Master – MasterWatt 1500.

Ogromna moc w MasterWatt 1500 drzemie. 1500 watów zasilić mogło by kilka komputerów na raz, azaliż przeznaczyć tą energię można na jedno urządzenie o monstrualnej wydajności? A tak, poradzi sobie z najnowszymi procesorami Ryzen czy nadchodzącymi układami graficznymi Vega, które palą się do tego, by je podkręcać. Zasilacz od Cooler Mastera jest wielce funkcjonalny i wydajny.

Pomijając już kwestię ogólnej mocy, możemy wykorzystać jego dobrodziejstwa technologiczne używając podwójnej lub pojedynczej linii 12 V. Potrzeba użytkownika z udziałem tegoż urządzenia staje się marzeniem spełnionym. Jeśli chce pracować na referencyjnych ustawieniach podzespołów to może przydzielić moc względem ich wymagań, a gdy tylko poczuje żyłkę do podkręcania wydajności komputera, będzie mógł przekierować konkretną wartość energii elektrycznej czy to do rdzenia procesora lub pamięci GPU.

Korzystać z zasilacza będzie o tyle wygodnie, o ile zaopatrzymy się w jakiegoś smartfona, tablet lub laptopa, ponieważ producent dołącza oprogramowanie mobilne, dzięki któremu będziemy mogli kontrolować przepływ jednostek elektrycznych do wskazanych części peceta. Nie daj boże, jeśli APU zacznie wariować to takowa informacja dotrze na dysk twardy w postaci tekstowej, a my niczym agenci NCIS prześledzimy, kto lub co odpowie za niesubordynację.

Czas najwyższy powiedzieć słów kilka o wyposażeniu MasterWatt 1500. Cóż, mamy tutaj mnóstwo różnych wtyczek, między innymi dwie EPS12V 4+4 zasilające procesory, a także 12 PCI-E 6+2-pin dla karciochów z oznaczeniem AMD lub Nvidia.

Za około 2000 złotych otrzymamy urządzenie z 7-letnią gwarancją. Jeśli odkładacie pieniądze na nowe procki, odłóżcie też na zasilacz, bowiem stanowi on drogę ku pełnej mocy komputerów.

Źródło: coolermaster.com, e-weekly.co.uk

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię