Strona głównaWiadomościCore i7-9700K podkręcony do 5,3 GHz i to na chłodzeniu powietrzem

Core i7-9700K podkręcony do 5,3 GHz i to na chłodzeniu powietrzem

Prawdopodobnie tygodnie dzielą nas od premiery procesorów Intel Core 9. generacji. Szkoda, że już dzisiaj wiemy o nich praktycznie wszystko. Teraz dowiadujemy się, że model Core i7-9700K będzie bardzo podatny na overclocking. Na chłodzeniu powietrzem może osiągnąć nawet 5,3 GHz.

Core i7-9700K to procesory 8-rdzeniowy, w który zabraknie obsługi HT. Oznacza to, że będzie obsługiwał 8 wątków. Układ kilkukrotnie pojawiał się już w bazach różnych programów, co oznacza, że przynajmniej kilka osób ma do niego dostęp. Jedna z nich postanowiła pobawić się w overclocking i okazało się, że Core i7-9700K ma niezły potencjał.

Nieznanemu użytkownikowi udało się osiągnąć taktowanie 5,3 GHz przy napięciu wynoszącym 1,215 V. Jednak najważniejsze w tej historii jest to, że taki wynik udało się osiągnąć na standardowym systemie chłodzenia powietrzem. Co mówią nam te wyniki? Przede wszystkim napięcie jest podejrzanie niskie. To wręcz niemożliwe, żeby przy takich nastawach udało się podbić taktowanie do 5,3 GHz. Najprawdopodobniej CPU-Z mylnie odczytał rzeczywiste napięcie. Poza tym brakuje benchmarków, a to oznacza, że taki zegar może być niestabilny.

Nie zmienia to faktu, że wynik jest imponujący. Od jakiegoś czasu mówi się o tym, że procesory Core 9. generacji mają mieć dużo wyższy potencjał do OC. Główna w tym zasługa lutowanego iHS. Już wcześniej Core i7-9700K udało się podkręcić do 5,5 GHz.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię