Strona głównaWiadomościCorsair Vengeance RGB DDR4. Emanuje z nich nie tylko moc

Corsair Vengeance RGB DDR4. Emanuje z nich nie tylko moc

Korsarze atakują rynek pamięci nowymi modułami Vengeance RGB. Ich wydajność podkreśli cała paleta barw.

Czy to będzie klasyczna „zemsta” Corsair na konkurentach? Dowiemy się tego podłączając niniejsze pamięci do banku DIMM. Przed tym jednak musimy podjąć decyzję jaki zestaw Vengeance RGB nas interesuje. Do wyboru mamy wersje 2- lub 8-pakietowe o pojemności 8 GB.

Swoboda klienta nie ograniczy się do jednego rodzaju timingu. Corsair oferuje aż 5 różnych wariantów. 8 GB kości otrzymamy z taktowaniem o prędkości 2666 MHz lub 3000 MHz z opóźnieniem na poziomie CL15 oraz odrobinę bardziej ekonomiczne CL16. Rzecz jasna moduły można trochę podrasować. Będzie można samodzielnie pobawić się w overclockera lub pozostawić to w gestii automatyzacji, którą wspiera system XMP 2.0. Producent w tym celu zapisał kilka profili przetaktowania pamięci, między którymi szybko można przeskakiwać.

Interesująco wypada również sposób podświetlenia RAM i wykorzystania go do zadań bardziej specjalistycznych niż tylko względem podniesienia wartości estetycznych. W całej serii Vengeance zamontowano diody RGB generujące światło w 4 trybach. Pamięci mogą świecić się w sposób statyczny bądź dynamiczny, co chwilę zmieniając natężenie i barwę podświetlenia. Co ważniejsze, wszystkie opcje dostępne są na wyciągnięcie ręki w programie LINK. Metodę podświetlenia modułów można wykorzystać w ramach monitoringu ich temperatury, dzięki czemu przez cały okres pracy pamięci będziemy wiedzieć kiedy wystawione są na maksymalne obciążenie.

Cena za „Zemstę Korsarzy” przedstawia się następująco:

  • 2 x 8 GB 2666 MHz CL16 – 195 euro
  • 2 x 8 GB 3000 MHz CL15 – 200 euro
  • 4 x 8 GB 2666 MHz CL16 – 385 euro
  • 4 x 8 GB 3000 MHz CL15 – 390 euro
  • 8 x 8GB 2666 MHz CL16 – 765 euro

Źródło: corsair

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię