Strona głównaGryAktualnościCyberpunk 2077 – CDP zwrócił graczom pieniądze za 30 000 gier

Cyberpunk 2077 – CDP zwrócił graczom pieniądze za 30 000 gier

Po rozczarowującej premierze Cyberpunk 2077, CD Projekt umożliwił niezadowolonym graczom dokonywanie zwrotów gry. Według najnowszych informacji firma zwróciła pieniądze za 30 000 kopii gry.

Jak podaje serwis gamesindustry.biz dotyczy to jednak tylko kopii gry zwróconej bezpośrednio do CD Projekt. Wartości te nie obejmują zwrotów do sprzedawców detalicznych i platform Sony, Microsoftu czy sieci sklepów np. GameStop etc.

Zobacz: Metal Gear Online 2 znowu dostępne na PC

Podczas wczorajszej telekonferencji CD Projekt przekazał informacje, że na akcję Help Me Refund wydał 8,46 mln zł. Zawarły się w tym koszty przetwarzania płatności dla zwrotów realizowanych na całym świecie. Przełożyło się to na 30 tys. zwróconych kopii gry.

Firma podała również, że łączy budżet Cyberpunk 2077 wynosił 1,2 mld zł. Ponad połowa sprzedanych egzemplarzy (56%) stanowiła wersja PC lub Stadia. Z kolei wersje PS4 i Xbox One to odpowiednio 28% i 17%.

Z innych ciekawostek, GOG osiągną przychody w wysokości 244 mln zł co przełożyło się na zysk netto 20,7 mln zł. Platforma sporo zyskała na sprzedaży Cyberpunk 2077, który stanowił 10% zysku. Atak ransomware jaki miał miejsce w lutym tego roku spowodował stratę 2-3 tygodni pracy CDP.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię