Strona głównaPoradnikiGryCyberpunk 2077 – kody, glitche oraz sposoby na nielimitowane pieniądze i XP

Cyberpunk 2077 – kody, glitche oraz sposoby na nielimitowane pieniądze i XP

Nowe bronie, przedmioty i umiejętności to rzeczy bardzo pożądane w Cyberpunku 2077. Postanowiliśmy więc przygotować krótki poradnik dla osób, które nie mają wiele wolnego czasu i chcą skrócić sobie nieco drogę do sławy i bogactwa.

Duplikowanie przedmiotów

Jest to metoda stara jak świat, która z jakiegoś dziwnego powodu umknęła uwadze CD Projekt Red. Od pierwszej wersji Cyberpunka 2077 duplikowanie przedmiotów jest wyjątkowo proste i gwarantuje dostęp do nielimitowanej ilości pieniędzy.

Przed korzystaniem z jakiegokolwiek glitcha, sugerujemy zapisać grę. Gdyby metoda nie działała tak, jak powinna albo coś poszło nie po waszej myśli, zawsze możecie cofnąć się o kilka minut i wrócić do momentu, kiedy wasz save był nieskażony żadnymi cheatami.

Cyberpunk 2077 - wszystko co wiemy o grze CD Projekt RED

Po zapisaniu gry udajcie się do Drop Pointu i otwórzcie menu sklepu. Sprzedajcie wszystkie przedmioty, które chcecie zduplikować i zamknijcie sklep. Następnie otwórzcie go z powrotem, wciskając jednocześnie poniższe kombinacje przycisków, zależnie od waszej platformy:

PlayStation – trójkąt i Options
Xbox – Select i Y
PC – Escape i R

Menu sklepu powinno pojawić się na waszym ekranie w nieco zmienionej, zglitchowanej formie. Jeżeli metoda zadziałała poprawnie, tło będzie delikatnie prześwitywać. Po udanej sekwencji i ponownym otwarciu sklepu wystarczy już tylko kupić sprzedane przed chwilą przedmioty. Cały ten proces możecie powtarzać w nieskończoność, aż do osiągnięcia zadowalającego Was majątku.

Nielimitowane pieniądze i crafting XP

Drugi glitch to sposób nie tylko na błyskawiczne zarobienie sporej sumy pieniędzy, ale również doskonała metoda na levelowanie swojego poziomu craftingu. Jeżeli jesteście zmęczeni ciągłym tworzeniem przedmiotów za niewielką liczbę XP, ten exploit pozwoli Wam szybko zdobyć solidną dawkę punktów doświadczenia.

Aby rozpocząć cały proces, musicie znaleźć w Night City maszynę, która sprzedaje losowe przedmioty za 10 Eurodolarów od sztuki. Jeżeli traficie na taką podczas eksploracji miasta, kupcie wszystkie przedmioty, aż do momentu wyprzedania całej oferty. Podnieście je z podłogi, otwórzcie ekwipunek i rozłóżcie na części wszystko, co w zamian za Eurodolary dała Wam maszyna. Kupione przedmioty zapewnią Wam sporą ilość materiałów.

Cyberpunk 2077

Potem wystarczy już tylko wszystkie te materiały wykorzystać do stworzenia nowych broni. Udajcie się do menu craftowania i poszukajcie zielonych przedmiotów, które najlepiej sprzedadzą się u NPC. Zdobyte materiały powinny pozwolić Wam stworzyć kilkunastu różnych przedmiotów, które potem wymienicie na gotówkę u sprzedawców. Tworzenie przedmiotów gwarantuje crafting XP, a ich sprzedawanie zapewnia spory zysk.

Proces ten można powtórzyć po znalezieniu każdej tego typu maszyny. Podczas eksploracji miasta warto rozglądać się więc za przedmiotami do kupienia, ponieważ w aktualnym stanie gry można błyskawicznie wymienić je na sporo punktów XP i jeszcze więcej gotówki.

Cheaty

Jeszcze niedawno sporą popularnością cieszył się program CyberConsole na stronie Nexus Mods, który zapewniał graczom dostęp do konsoli deweloperów. Wystarczyło wpisać tam odpowiednią komendę, żeby zapewnić sobie ogromną ilość pieniędzy, kilka dodatkowych poziomów albo odblokować wszystkie umiejętności.

Niecałe dwa tygodnie temu Cyberpunk 2077 doczekał się nowej aktualizacji, która uniemożliwiła graczom dalsze używanie CyberConsole. Twórcy zrezygnowali z dalszego rozwijania programu, ale w jego miejsce pojawił się na szczęście Cyber Engine Tweaks.

Dużym plusem nowej konsoli jest prostota jej użytkowania. Twórcy zadbali już nie tylko o filmik na YouTube tłumaczący cały proces instalacji programu, ale również Wiki zawierające wszystkie obsługiwane przez Cyber Engine Tweaks komendy. Jest to zdecydowanie najprostsza metoda dla osób, które chcą poczuć się jak za czasów GTA San Andreas i kilkoma prostymi komendami zapewnić sobie dostęp do niemalże wszystkich przedmiotów w grze. Konsola pozwala na dodanie sobie poziomów postaci, skill pointów albo pieniędzy i przedmiotów. Możecie łatwo teleportować się w dowolne miejsce albo przywołać nawet te najrzadsze pojazdy.

Cyber Engine Tweaks oferuje jednak nie tylko kody do Cyberpunka, ale również kilka sposobów na jego optymalizację. Konsola pozwala na swobodne kontrolowanie działania gry i naprawianie niektórych błędów. Jeżeli macie więc problem ze stabilnością gry lub obciążonym procesorem, możecie spróbować ściągnąć tę konsolę w celu polepszenia nieco swojego doświadczenia z Cyberpunkiem. Za pomocą prostej komendy ograniczycie dostęp gry do swojego CPU lub karty graficznej albo wprowadzicie ustawienia korzystniejsze dla posiadaczy AMD.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceIGN
Tomasz Alicki
Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię