Strona głównaEsportCztery dodatkowe turnieje DreamHack, w tym dla kobiet i „seniorów”

Cztery dodatkowe turnieje DreamHack, w tym dla kobiet i „seniorów”

DreamHack oficjalnie ogłosił kilka dodatkowych turniejów, które będą rozgrywane razem z głównymi zawodami w trakcie DreamHack Summer 2017. Co ciekawe, o zwycięstwo powalczą nie tylko kobiety, ale także „seniorzy”, czy też niepełnoletni.

DreamHack to jeden z największych organizatorów turniejów esportowych na świecie. Każdego roku rozgrywanych jest kilka zawodów pod egidą marki, ale najważniejsze z nich to DreamHack Summer oraz DreamHack Winter, które tradycyjnie odbywają się w szwedzkim Jinkoping. Najbliższy z nich rozpocznie się już 17 czerwca. Oprócz głównego turnieju Counter-Strike: Global Offensive, odbędą się jeszcze cztery dodatkowe, dość ciekawe zawody.

DreamHack ogłosił, że w trakcie najbliższego turnieju Summer odbędą się aż cztery dodatkowe rozgrywki. Najmniej zaskakujące wydaje się rozegranie zawodów dla kobiet, które powoli stają się standardem w dzisiejszym esporcie. Można się z nimi zgadzać lub nie, ale faktem jest, że stają się coraz popularniejsze. Oprócz tego DreamHack szykuje turnieje dla osób niepełnoletnich (poniżej 18. roku życia), dla wszystkich (FFA – free for all) oraz – co najciekawsze – dla seniorów. Niestety, seniorzy nie są tutaj rozumiani w tradycyjny sposób, ponieważ będą to zawody dla osób powyżej 30. roku życia.

Wszystkie turnieje będą rozgrywane w systemie BYOC, czyli bring-your-own-computer. Oznacza to, że uczestniczy muszą przynieść swoje własne komputery, aby móc rywalizować z innymi. Tego typu zawody były popularne wiele lat temu i są czymś zupełnie normalnym w świecie cyfrowego sportu. Każdy zwycięzca zawodów otrzyma 10 tys., a przegrany finalista 5 tys. szwedzkich koron. Według aktualnego kursu daje to odpowiednio nieco ponad 4300 i 2150 zł, więc nie będą to szczególnie wielkie nagrody.

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię