Strona głównaWiadomościCzy warto kupić A Way Out? Ambitna gra kooperacyjna zbiera pierwsze recenzje

Czy warto kupić A Way Out? Ambitna gra kooperacyjna zbiera pierwsze recenzje

Nie ma zbyt wielu gier oferujących rozbudowaną kampanię w trybie kooperacji, a jeszcze mniej jest naprawdę udanych. Na co możemy liczyć po odpaleniu A Way Out?

Zagraniczne media mogą w końcu wypowiedzieć się na temat nowej produkcji studia Hazelight, bowiem dziś debiutuje na wszystkich growych platformach. A jest to premiera nad wyraz wyjątkowa i powinna zainteresować szczególnie miłośników rozgrywki kooperacyjnej. Rzadko spotyka się w gierkach system dzielonego ekranu, gdzie osoby grające na różnych komputerach widzą poczynania swoich kompanów.

Jak przekłada się to na poziom rozrywki? Od strony technicznej wypada to bardzo dobrze, ale w A Way Out pierwsze skrzypce odgrywa historia Leo i Vincenta, czyli skazańców próbujących za wszelką cenę wydostać się na wolność. Recenzenci chwalą w grze wciągającą akcję i proces budowania relacji między bohaterami, którzy w zaistniałej sytuacji muszą sobie zaufać.

Natenczas średnia ocen w serwisie Metacritic wynosi 82/100 punktów i bazuje tylko na 5 opiniach. Pochodzą one jednakże z dość poważanych redakcji, a w tym IGN, The Games Machine i GameStar, więc kolejne recenzje nie powinny zbytnio odbiegać od ich osądu.

Nie chce wtrącać żadnych spoilerów, ale wiedzcie, że naprawdę warto zobaczyć napisy końcowe A Way Out – IGN

Way Out poprowadził nas przez emocjonalną przejażdżkę rollercoasterem, która przetrwa w naszych wspomnieniach. Osobiście z łatwością zignorowałem dziwactwa mechaniki rozgrywki – GameStar 

Istnieje wiele możliwości rozgrywki, które razem z narracją na najwyższym poziomie tworzą niezwykle wciągające i oryginalne doświadczenie. Wykonanie gry może nie być idealne, ale jest to praca głęboka i odważna – The Games Machine

Jak na razie tylko jeden krytyk z Power Unlimited nieco chłodniej podsumował grę mówiąc:

To był piękny pomysł: stworzyć grę kooperacyjną, która zachęca ludzi do wspólnej pracy poprzez oryginalną rozgrywkę. Ale ostatecznie sposób grania A Way Out jest rzadko oryginalny, a jej scenariusz napisano jak zły film akcji z lat 90-tych.

Biorąc pod uwagę wszystkie dobre i złe recenzje nie pozostaje nam nic innego, jak samodzielnie przekonać się czy A Way Out nadaje się do kolejnego zestawienia najlepszych gier kooperacyjnych na PC. Jak myślicie, będzie dobrze się grało?

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię