Strona głównaGryAktualnościDead Island 2 – zobacz najnowszy brutalny gameplay

Dead Island 2 – zobacz najnowszy brutalny gameplay

Do sieci trafiła kolejna dawka informacji na temat nadchodzącego Dead Island 2. Autorski system Flesh zapewni bardzo krwawą rozgrywkę.

W wywiadzie dla serwisu GameInformer starszy programista renderingu oraz dyrektor artystyczny studia opowiedzieli kilka ciekawostek na temat Dead Island 2. Opowiedzieli między innymi o systemie Flesh, który w sposób proceduralny odpowiada za rozrywanie skóry oraz złamania kości przeciwników.

Na załączonym materiale możecie zobaczyć jak to wygląda w praktyce. Co więcej, przeciwnicy będą wymagali różnych technik rozgrywki. Niektóre zombiaki będą podatne na obrażenia od broni obuchowej inne na broń sieczną. To wymusi na graczach odpowiednie przygotowanie się na różne ewentualności.

Jak wyjaśnił Dan Evan-Lawes:

System jest całkowicie proceduralny, więc wszystkie typy zombie są zbudowane w taki sposób, abyśmy mogli zadać obrażenia, które przejdą przez warstwy skóry, tłuszczu, mięśni i przebiją się do kości i narządów wewnętrznych.

Z innych ciekawostek na temat Dead Island 2 – w grze nie będzie klasycznego drzewka umiejętności. Zostanie ono zastąpione systemem kart, które będą przypisywać postaci różne umiejętności specjalne.

Budując swoją talię i dobierając wyposażenie podejmujesz duże ryzyko. Czasem będą ze sobą działać dobrze i to się opłaci, a czasami efekty będą okropne. Talię można opisać jako zestaw slotów, reprezentujących różne zdolności, można będzie je wybierać w dowolnym momencie.

Dead Island 2 trafi na PC, PS4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series. Premiera zapowiedziana jest na 28 kwietnia. Tym razem trafimy do Los Angeles, gdzie zmierzymy się z hordami zombie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię