Strona głównaGryAktualnościDestiny 2 – Bungie będzie banować graczy za granie na Steam Deck

Destiny 2 – Bungie będzie banować graczy za granie na Steam Deck

Destiny 2 jest niekompatybilne ze Steam Deck. Bungie informuje, że karzy system korzystający z Protona jest niekompatybilny z grą, a za próby grania posypią się bany.

Wygląda na to, że wszystko przez otwarty charakter Linuxa i rzekomy brak możliwości bezpiecznego uruchamiania jądra systemu.

Według informacji pomocy technicznej Bungie:

Destiny 2 nie jest obsługiwane w przypadku gry na Steam Deck ani w żadnym systemie wykorzystującym Proton Steam Play, chyba że system Windows jest zainstalowany i uruchomiony. Gracze, którzy spróbują uruchomić Destiny 2 na Steam Deck przez SteamOS lub Proton, nie będą mogli wejść do gry i po krótkim czasie powrócą do swojej biblioteki.

Dalej możemy przeczytać, że próby ominięcia niezgodności zostaną nagrodzone zbanowaniem gracza.

Gracze, którzy spróbują ominąć niezgodność z Destiny 2, zostaną zablokowani w grze.

Proton to warstwa kompatybilności z systemem Linux stworzona przez Valve. Jest ona kluczem do uruchamiania gier tworzonych pod Windows na urządzeniach z Linuxem, takich jak Steam Deck. Protona można używać również na innych urządzeniach.

Zobacz: Elden Ring – twórca poczuł potrzebę przeproszenia każdego sfrustrowanego jego grami

Niektórzy z graczy bronią decyzji Bungie. Chodzi głównie o brak w Linuksie bezpiecznego rozruchu jądra konfigurowalnego przez użytkownika, a przynajmniej braku takiej możliwości na Steam Deck, co może dać otwartą furtkę dla oszustów w Destiny 2.

Na subReddit poświęconemu grze możemy przeczytać:

Bezpieczny rozruch systemu operacyjnego może potwierdzać podpisami kryptograficznymi, że wszystko działa zgodnie ze specyfikacjami Steam i że Ty, użytkownik, nie masz uprawnień do instalowania nieuwierzytelnionych sterowników na poziomie jądra lub ingerowania w inne programy.

Nie ufałem systemom przeciwdziałającym oszustwom w Linuksie, ponieważ Linux nie ma mechanizmu, który uruchamiałby się w trybie, który nie może być modyfikowany przez użytkownika.

Pozostaje zatem czekać, na możliwość instalacji na Steam Deck Windowsa. Wtedy dodatkowo urządzenie Valve będzie idealną maszyną do grania w chmurze.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię