Strona głównaGryAktualnościDestiny 2: gracze już mają dość systemu transmogów

Destiny 2: gracze już mają dość systemu transmogów

Bungie w końcu zdradziło jak będzie działał nowy system transmogów w Destiny 2. Jednak niektóre ograniczenia systemu nie spodobały się graczom.

Nowy system transmogów w Destiny 2 ma pozwalać na zmiany wizualne elementów wyposażenia postaci, bez naruszania statystyk. Jednak Bungie opracowało całość w taki sposób, że gracze zwęszyli w tym spisek, obliczony na wyciągnięcie od nich pieniędzy, więc na twitterze rozpętała się burza.

W systemie stworzonym przez Bungie pojawia się Ada-1. To ona pozwoli graczom odblokować dodatkowe designy przedmiotów, które już posiadają, dzięki czemu można je zmienić w Uniwersalne Ornamenty, które gracze mogą zainstalować na każdym elemencie. Ale proces przekształcania jest dość skomplikowany, delikatnie mówiąc. Najpierw gracze muszą wyruszyć na misję i zabić trochę przeciwników, generując Synthstrand. Gdy będą go mieli wystarczającą ilość (150), mogą kupić specjalne nagrody dla Ada-1, które dają Synthcord. Synthcord można natomiast wymienić za Synthweave (nie mylić z Synthwave’m) – to już trzecia waluta w grze. Ten natomiast można wykorzystać by odblokować nowy wygląd zbroi w systemie Transmog. Działa to na każdy rodzaj zbroi, od legendarnej do podstawowej. Z tym, że na start nie będzie obsługiwał wszystkich zestawów, z przyczyn technicznych.

Jak sami widzicie, całość jest długa i żmudna, a pozwoli najczęściej na odblokowanie i zmianę jednego elementu. Ale nie to zdaniem graczy jest największym problemem. Największą bolączką jest limit ile przedmiotów można zmienić w ten sposób w trakcie sezonu. W tym czasie kazdy może zebrać 10 sztuk Synthweave dla każdej klasy postaci. To oznacza, że najbardziej oddani fani mogą zmienić 30 elementów wyposażenia na sezon – 10 na klasę. Dla pierwszego sezonu z tym systemem Bungie planuje podwoić ten limit.

Fani oczywiście mogą obejść limi używając gotówki. Za 3 dolary można kupić 300 sztuk Srebra, co oznacza jeden token Synthweave, natomiast pięć tokenów kosztuje 1000 sztuk Srebra – 10 dolarów. Nic dziwnego, że Twitter eksplodował od oburzenia fanów:

Oburzenie wokół limitu i mikropłatności jest jednym z największych w społeczności Destiny od dawna. Do premiery zostało zaledwie kilka tygodni, ale Bungie musi chyba wprowadzić zmiany, tym bardziej, że firma już dała znać, że zbiera feedback na temat zmian. Ich wprowadzenie ma nastąpić 11 maja.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePolygon
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię