Strona głównaGryAktualnościDestiny 2: gracze po 2 latach trafiają na ostatnią wskazówkę do jednej...

Destiny 2: gracze po 2 latach trafiają na ostatnią wskazówkę do jednej z zagadek

Destiny 2 pojawiła się na rynku ponad 2,5 roku temu. Mimo upływu tak długiego czasu, bardzo długo wiele zagadek w grze nie zostało rozwiązanych. Ostatnia “poddała się” stosunkowo niedawno i to tylko dlatego, że do jej rozwiązania gracze użyli metody “brute force”. Dopiero teraz ich łupem padła ostatnia wskazówka.

W aktualizacji do Destiny 2 z maja 2018 pojawiła się zagadka, w której należało odkryć słowo-klucz. To zaś prowadziło do istniejącej w rzeczywistości lokacji z ukrytą nagrodą – repliką broni z gry oraz skrytkę z monetami, z wygrawerowanymi na nich ikonami z gry. 

Zobacz: Destiny 2 pozbywa się lootboxów

Słowa-klucza do dziś nie udało się odkryć w “prawilny” sposób – zostało złamane na siłę, a tym samym nagroda została zdobyta, więc gracze stracili zainteresowanie w złamaniu zagadki. Dziś jednak na świat wyszło jej właściwe rozwiązanie, a to dzięki dwóm użytkownikom twittera, ukrywającym się pod nickami Javano i Bachmanetti. 

Zobacz: InnerSpace i Black Desert Online – za darmo

Odkryli oni, że w pomieszczeniu gdzie znajduje się zagadka, na jednej ze ścian widnieje figura identyczna z celownikiem w Sleeper Stimulant – egzotycznej broni, wprowadzonej przez ten sam dodatek, w którym pojawiła się zagadka. Kiedy wycelowano bronią w stronę symbolu, kreski celownika podkreśliły litery, znajdujące się obok symbolu, które tym samym ułożyły się we wskazówkę – “mechanized”.

Było to to samo słowo, którego wcześniej użyto do złamania kodu i odkrycia nagrody.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię