Strona głównaGryAktualnościDeweloper Forspoken sugeruje, że loadingi na PC mogą trwać sekundę

Deweloper Forspoken sugeruje, że loadingi na PC mogą trwać sekundę

Gaming cały czas idzie do przodu. Kolejnym świadectwem aktualnych możliwości deweloperów będzie najwyraźniej Forspoken. 

Forspoken miało oryginalnie wyjść już za parę miesięcy. Premiera została jednak niedawno przesunięta dopiero na 11 października. Twórcy mają teraz chwilę czasu, żeby dopracować szczegóły i pochwalić się, co ich gra może wnieść do branży.

Zobacz: Batman przekroczył 500 milionów w box office

W prezentacji podczas GDC 2022 wziął udział Teppei Ono, technical director Luminous Productions, nowego studia Square Enix. Poinformował tam, że czasy ładowania na komputerach z Windowsem 11 i NVMe SSD będą trwały w ich grze zaledwie sekundę.

Ten wynik nie dotyczy oczywiście każdego loadingu. Podczas prezentacji zobaczyliśmy kilka przykładów, gdzie cutscenki i gameplay ładowały się w 1.9, 1.7 i 2.2 sekundy. Gra zawdzięcza to technologii DirectStorage.

Teppei Ono jasno dał również do zrozumienia, że PC kryje kilka różnych narzędzi, których pełnego potencjału jeszcze nie zobaczyliśmy. W kolejnych latach możemy więc spodziewać się dalszego rozwoju technicznej strony gier wideo.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceVerge
Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię