Strona głównaGryAktualnościDiablo 2: Resurrected – twój procesor nie wspiera AVX? No to nie...

Diablo 2: Resurrected – twój procesor nie wspiera AVX? No to nie zagrasz

Gracze Diablo 2: Resurrected zgłaszają poważny problem. Odświeżona produkcja Blizzard nie działa jeżeli komputer nie wspiera technologii AVX. Deweloperzy nie wspominali o tym w wymaganiach gry.

Premierę Diablo 2: Resurrected mamy już za sobą. Od wczoraj gracze po raz kolejny zajmują się zabijaniem Pana Grozy i jego braci. Okazuje się, że jednak nie wszyscy gracze mogą uruchomić grę, pomimo tego, że komputer spełnia opisane przez Blizzard wymagania sprzętowe.

Zobacz: Postaci z Kena: Bridge of Spirits trafiły do Fall Guys

Pomijając problemy z serwerami, gracze skarżą się również na brak możliwości uruchomiania gry. Powodem jest brak wsparcia dla technologii AVX (Advanced Vector Extensions), czyli zaawansowanych zestawów instrukcji dla poszczególnych procesorów. Obsługa AVX nie została wymieniona jako konieczna do uruchomienia gry.

Blizzard do tematu odniósł się we wpisie jednego z pracowników technicznych.

Powodem, dla którego nie informowaliśmy o podejrzeniach dotyczących AVX, jest to, że jeszcze nie jesteśmy pewni, czy to jest właściwa przyczyna. Pamiętajcie, że jesteśmy tylko Działem Obsługi Klienta – nie pracujemy nad samym silnikiem, więc mamy ograniczony wgląd w jego działanie. Jeżeli to okaże się, źródłem problemu, to gra nie działa zgodnie z przeznaczaniem. Obsługa AVX nie miała być wymagana w grze, więc jeśli silnik tego wymaga, to jest to nieoczekiwane zachowanie.

Po kilku godzinach wypowiedź została uzupełniona o kolejny wpis.

Jak już wspomnieli inni gracze, zespół zidentyfikował problem i pracuje nad aktualizacją. Nie wiemy jeszcze, ile to zajmie i kiedy łatka zostanie udostępniona, ale problem powinien zostać rozwiązany dla większości graczy, których sprzęt spełnia wymagania sprzętowe.

Jeżeli macie problemy z uruchomieniem Diablo 2: Resurrected to sprawdźcie czy Wasz procesor obsługuje AVX. Listę procesorów możecie znaleźć TUTAJ. Jeżeli nie obsługuje, to pozostaje czekać na aktualizację.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię