Strona główna Gry DICE bierze sobie do serca uwagi graczy po beta Battlefield V, będzie...

DICE bierze sobie do serca uwagi graczy po beta Battlefield V, będzie dużo zmian

- Reklama -

Beta testy Battlefield zakończone. Teraz DICE zbiera wszystkie uwagi w całość i na tej podstawie przygotowuje finalną wersję gry. Ponadto deweloper na swoim blogu umieścił kilka najczęściej powtarzających się zgłoszeń i bolączek, jakie zgłaszali gracze.

Najwięcej uwag dotyczyło systemu respanowania i odradzania się wraz z ograniczonym limitem amunicji oraz apteczek. Podczas startu niektóre bronie mają większą ilość naboi niż inne. DICE rozważa wyposażenie graczy w amunicję i apteczki podczas odradzania, aby wyeliminować konieczność ciągłego biegania po zaopatrzenie. Wraz z tą zmianą, na mapie zmniejszy się liczba punktów zaopatrzeniowych. Gracze będą mogli jednak budować własne magazyny ze sprzętem tak jak w przypadku fortyfikacji.

Kolejnym ważnym tematem, jaki został poruszony jest widoczność graczy. Obecnie gracze zlewają się z otoczeniem, przez co ciężej znaleźć przeciwnika na mapie. Deweloper ma rozwiązać ten problem zmieniając sposób oświetlenia na mapie.

Gra będzie również uwzględniała czas spędzony podczas oczekiwania na medyka, gdy trafimy na ekran odrodzenia. Oczekiwanie powinno być mniej frustrujące, a jednocześnie zostanie zachowany  sens pracy medyka.

A jak już jesteśmy przy zgonach, również niektóre z broni zostaną nieco osłabione ze względu na obecną moc powodującą uzyskiwania zbyt dużej przewagi w walce. Co ciekawe niektórzy gracze zauważyli, że śmierć następuje znacznie szybciej niż można się było spodziewać. Problem został naprawiony.

W finalnej wersji gry samoloty zostaną wyposażone w radary ułatwiające nawigację. Na mapie ma również występować większa różnorodność czołgów. Lekkie czołgi mają być wsparciem piechoty, z kolei średni i ciężkie mają pomagać w dobywaniu punktów oraz obronie. Czołgi będą miały również bardziej szczegółowy system zniszczeń i niszczenia. Czołgi będą mogły przejąć na siebie impakt uderzenia bez całkowitego zniszczenia. Czołgi mają być również bardziej zwrotne w porównaniu z wersją beta, nawet po trafieniu w gąsienice. Ma to zapobiec unieruchamianiu czołgów przez co nie mogły uciec lub atakować.

Poniżej pełny materiał wideo, na którym deweloperzy opowiadają o zmianach:

Battlefield 5 wychodzi 20 listopada na PC, PS4 i Xbox One.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE