Strona głównaEsportDiNG po raz kolejny Mistrzami Europy World of Tanks. Polak z mistrzowskim...

DiNG po raz kolejny Mistrzami Europy World of Tanks. Polak z mistrzowskim tytułem

Team DiNG z Polakiem – Piotrem „ealienem” Peschke – w składzie zdobył tytuł Mistrzów Europy podczas rozgrywanych dzisiaj w Katowicach finałów WGL EU Extended Season 2017.

Na początku wyjaśnienie – niektóre źródła podają, że oprócz ealiena, w składzie DiNG gra drugi Polak. Jest to urodzony na Ukrainie, ale mieszkający w Rzeszowie Alexey „Meritorious” Melnyk. Tym większą dumę możemy czuć z faktu, że to własnie DiNG zdobyło mistrzowski tytuł, a Meritorious postanowił reprezentować nasze barwy. Cztery drużyny, które rozgrywały w Katowicach bój o tytuł najlepszej w Europie, zostały wyłonione po sezonie zasadniczym oraz fazie play-off europejskiej ligi Wargaming.net. Były to:

– Kazna Kru
– DiNG
– Oops_The Touhg Giraffes
– Go Hard

Szanse na zdobycie przez któregoś z Polaków tytułu były bardzo duże, z racji tego, że tylko w Go Hard nie występował żaden nasz reprezentant. To pokazuje jak silną scenę WoT mamy w naszym kraju. Ale przejdźmy do samych rozgrywek. W pierwszym półfinale lepsi okazali się zawodnicy Kazna Kru. Początek meczu z Go Hard nie był dla nich najlepszy, przegrywali już nawet 3:0, ale w krytycznym momencie udało im się opanować grę i zaczęli przechylać szalę zwycięstwa na swoją stronę, wygrywając ostatecznie 7:3. W drugim zdecydowanie przeważającą stroną byli DiNG, którzy pokonali Oops_TTG aż 7:2. Natomiast finał godny był najlepszych drużyn starego kontynentu – stosunkowo wyrównany i pełen ciekawych pojedynków, w tym 2 vs. 1 i 1 vs. 1. Mimo początkowego słabego startu DiNG to jednak oni wygrali 7:4, broniąc po raz kolejny tytułu.

Kazna Kru vs. Go Hard: 7:3
DiNG vs. Oops_TTG: 7:2
Kazna Kru vs. DiNG: 7:4

Źródło: wł.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię