Strona głównaGryDiscord otwiera własny sklep. Będzie między innymi rozdawać gry za darmo

Discord otwiera własny sklep. Będzie między innymi rozdawać gry za darmo

Origini, Steam, Uplay, GOG, Epic Launcher, Bethesda.net, a od niedawna jeszcze Twitch. Teraz do grona platform cyfrowych z grami dołącza jeszcze Discord, który właśnie ogłosił, że tworzy swój własny sklep. 

Póki co sklep w wersji beta dostępny jest jedynie dla Kanadyjczyków i to z wykupionymi kontami Nitro, ale z czasem zostanie udostępniony wszystkim graczom korzystającym z popularnego komunikatora. Początkowo Discord nie zamierza konkurować z największymi graczami na rynku i chce się skupić na niezależnych wydawcach. Już teraz można tam kupić między innymi Frostpunka, Banner Saga 3, Super Meat Boy czy też Pillars of Eternity: Deadfire. 

Discord zamierza skusić małych wydawców za pomocą wsparcia finansowego. To ma być oferowane każdemu, kto zdecyduje się udostępnić swoją grę ekskluzywnie na przynajmniej 90 dni na Discordzie. Dla wielu małych firm może to być bardzo kusząca propozycja. Poza tym gracze z kontami Nitro mają otrzymywać starsze gry za darmo. Już teraz na liście znajdują się Darksiders Warmaster Edition, Metro: Last Light oraz produkcje Deep Silver.

Bardzo ciekawie zapowiada się też funkcja o nazwie Game Library. Dzięki niej w Discordzie będziemy mogli mieć całą kolekcję swoich gier i łatwo jest aktualizować, niezależnie czy są one na Steamie, Originie czy Uplay.

Jak podoba Wam się wizja nowego sklepu? 

Źródło: Discord

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię