Strona głównaWiadomościRozrywkaDiscovery wykupiło WarnerMedia za ponad 40 miliardów dolarów

Discovery wykupiło WarnerMedia za ponad 40 miliardów dolarów

Chyba mało kto spodziewał się, że zaledwie trzy lata po wykupieniu przez AT&T WarnerMedia, właściciel HBO Max zostanie wykupiony przez Discovery. Co to oznacza w praktyce?

Zgodnie z najnowszym ogłoszeniem Discovery wykupiło WarnerMedia za 43 miliardy dolarów. Co ciekawe, trzy lata temu AT&T za WarnerMedia zapłaciło 85 miliardów dolarów. Kolejnym etapem transakcji będzie fuzja, w wyniku której powstanie nowa firma. Na jej czele stanie David Zaslav. Akcjonariusze AT&T otrzymają 71% udziałów nowej firmy.

Jak czytamy w oświadczeniu:

Nowa firma zajmie się inwestycją w jeszcze szerszy zakres oryginalnego contentu na platformach streamingowych, dzięki czemu widzowie z całego świata będą mieli dostęp do nowych ofert programowych, oraz stale powiększającej się biblioteki contentu.

Na razie nie jest jasne co stanie się z platformami HBO Max i Discovery+. Możliwe, że zostaną one połączone w zupełnie nowy twór. Dla widzów w Polsce może to tylko wydłużyć proces udostępniania HBO Max.

Zobacz: Ghostrunner 2 zapowiedziany oficjalnie. Gra trafi na konsole nowej generacji

Obecnie w naszym kraju pod skrzydłami Discovery działa m.in. TVN. Wkrótce powinniśmy dowiedzieć się jaka będzie strategia dla tych stacji.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię