Strona głównaWiadomościRozrywkaDiuna: ogłoszono datę premiery filmu

Diuna: ogłoszono datę premiery filmu

Starsi gracze z pewnością pamiętają filmową adaptację powieści Diuna w reżyserii Davida Lyncha z Kylem MacLachlanem w roli głównej. Niestety produkcja ta nie była zbyt udana. Na szczęście już niedługo do kin trafi zupełnie nowa wersja filmu, wyreżyserowana przez Denisa Villeneuve’a.

O Villeneuve mogliśmy usłyszeć, podczas gdy pracował nad Blade Runner 2049. Do swojego nowego filmu zaprosił znanych aktorów, a wśród obsady filmu znalazły się takie nazwiska jak Timothee Chalamet, Javier Bardem, Rebecca Ferguson, Stellan Skarsgard, Dave Bautista, Josh Brolin, Oscar Isaac i Zendaya. Co więcej jest szansa, że w Diunie wystąpi również Jason Momoa znany z ról Khala Drogo i Aquamana. Negocjacje z aktorem trwają.

Zobacz: Wiedźmin na Netflixie – kolejna aktorka dołącza do obsady serialu

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez wytwórnię Warner Bros. film trafi do kin 20 listopada 2020 roku. Za produkcję odpowiedzialne jest studio Legendary Pictures, a film ma być wyświetlany również w 3D oraz IMAX. Oprócz Villeneuve za scenariusz filmu odpowiada również Erik Rothem, scenarzysta takich hitów jak Forrest Gump, Informator czy Narodziny Gwiazdy.

Zobacz: Disney rezygnuje z usług Netflixa. Punisher, Iron Fist i inne hity znikną z platformy?

Pozostaje mieć nadzieję, że tym razem Villeneuve będzie miał więcej szczęścia, a jego kolejny film nie będzie pozostawiał niesmaku jak Blade Runner 2049. Ale o tym przekonamy się po premierze filmu.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceVariety
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię