Strona głównaWiadomościDivinity: Original Sin 2 pokonała na Steamie Playerunknow's Battlegrounds w kategorii Bestseller...

Divinity: Original Sin 2 pokonała na Steamie Playerunknow’s Battlegrounds w kategorii Bestseller

PUBG trafił w końcu na godnego rywala. Chwilowo musi zadowolić się drugim miejscem na liście najlepiej sprzedających się gier PC.

Playerunknow’s Battlegrounds jest ewenementem na skalę światową. Ponad milion graczy dziennie melduje się na serwerach gry, pozostawiając daleko w tyle liczbę graczy CS:GO i Dota 2. Od dłuższego już czasu dzielnie broniła swojego tronu, stając się najpopularniejszą grą na platformie Steam.

Po dziś dzień zbiera ogromne żniwa, przyciągając do siebie kolejnych, nowych graczy. Jednak królowanie PUBG w sektorze sprzedaży wersji cyfrowych zakończyło się w momencie premiery Divinity: Original Sin 2. Nowa gra z gatunku RPG studia Larian w uczciwej walce strąciła PUBG z pierwszego miejsca z listy Bestseller.

Sytuacja jest o tyle dziwna, gdyż nowa odsłona Divinity jest sprzedawana w wersji early access i oferuje zaledwie część kampanii głównej. Nie powstrzymało to jednak graczy przed masową falą zakupów. Twórcy postarali się o to, by była to najlepsza część cyklu z wieloma usprawnieniami rozgrywki, a w tym grywalny coop dla 4 osób i ogromny żywy świat z mnóstwem zadań i niezależnych NPC-ów.

Mało prawdopodobne jest, by po tygodniu Divinity: Original Sin 2 wciąż sprawowała zaszczytne miejsce na liście. Wierzymy, że jest to tylko chwilowa anomalia. Kiedy opadnie popremierowy entuzjazm użytkowników, wszystko powinno wrócić do normy i PUBG odzyska swoją koronę.

Źródło: wccftech.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię