Strona głównaWiadomościDo końca roku pamięci RAM mogą podrożeć nawet o 20 procent

Do końca roku pamięci RAM mogą podrożeć nawet o 20 procent

Złych informacji ciąg dalszy. Ceny pamięci DRAM rosnąć nieprzerwanie od początku roku i nie wygląda na to, aby sytuacja miała się poprawić. Prawdopodobnie będzie tylko gorzej.

Chociaż do końca roku zostało zaledwie 1,5 miesiąca, to specjaliści z DRAMeXchange przewidują, że jeszcze w 2017 ceny pamięci RAM mogą wzrosnąć. Ceny podskoczą średnio o 10 procent, ale w niektórych przypadkach podwyżki mogą sięgnąć nawet poziomu 20 procent. Wszystko zależy od tego, co akurat będziemy chcieli kupić.

Źródło problemu jest cały czas to samo – wysoki popyt i niska podaż. Do tego dochodzi okres świąteczny, w którym trwa zakupowe szaleństwo. Komputery, smartfony i tablety to dość popularne prezenty, a wszystkie te sprzęty korzystają z pamięci RAM. Z tego powodu pod koniec roku będzie jeszcze większe zapotrzebowanie na moduły DRAM. Nadzieją na niższe ceny jest plan Samsunga, który chce zwiększyć produkcje, ale na rezultaty musimy jeszcze poczekać.

Sytuacja cieszy producentów, którzy zanotowali dużo większe przychody. Różnica między drugim i trzecim kwartałem to aż 16,7 procent. Liderem rynku pozostaje Samsung, który kontroluje 45,8 procent rynku. Na drugim miejscu plasuje się SK Hynix z wynikiem 27,3 procent. Trzecim największym graczem jest Micron Group z udziałami na poziomie 21,6 procent.

Źródło: KitGuru

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię