Strona głównaWiadomościDo sieci wyciekło ponad 773 miliony adresów e-mail. Sprawdź czy jesteś bezpieczny

Do sieci wyciekło ponad 773 miliony adresów e-mail. Sprawdź czy jesteś bezpieczny

Do Internetu wyciekła baza danych zawierająca ponad 773 miliony adresów e-mail oraz 21 milionów haseł. Poniżej szczegóły sprawy oraz opis jak sprawdzić czy nasze konto jest bezpieczne.

Do wycieku danych w sieci dochodzi codziennie, jednak nie wszystkie są wykrywane oraz nie o wszystkich mamy okazję się dowiedzieć z mediów. Specjalista do spraw bezpieczeństwa Troy Hunt poinformował, że do sieci trafiła baza zawierająca ponad 87 gigabajtów danych pochodzących z tysiąca różnych źródeł. Pierwotnie została umieszczona w chmurze MEGA.

Zobacz: Obrabował bank przy użyciu pistoletu z konsoli NES

Lista haseł oraz adresów e-mail nie jest na sztywno powiązana, jednak hakerzy mogą te dane wykorzystać do ataków słownikowych, a w tej sytuacji wystarczy cierpliwość i odrobina szczęścia.

Jeżeli chcecie zweryfikować czy wasz adres e-mail również trafił do sieci wystarczy wejść na stronę Have I been Pwned klikając TUTAJ i wpisać swój adres poczty elektronicznej, a nstępnie kliknąć w przycisk pwned?. Jeżeli okaże się, że wasz adres jest na liście koniecznie dokonajcie zmiany hasła do swojej skrzynki. Jeżeli z tego samego hasła korzystacie w innych serwisach również dokonajcie zmiany. Pamiętajcie, żeby dla każdej z usług w sieci wykorzystywać osobne hasło.

Nie jest to oczywiście pierwszy i ostatni przypadek gdy nasze dane mogą trafić w niepowołane ręce. Niedawno bardzo głośno było o sytuacji z polskiego podwórka i gigantycznym wycieku danych ze sklepu komputerowego.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię