Strona głównaWiadomościDo sieci wyciekły informacje o wydajnym procesorze i3 8300

Do sieci wyciekły informacje o wydajnym procesorze i3 8300

Nowe CPU ma być odpowiedzią na Ryzen 3. Sugerując się udostępnionymi zdjęciami, model i3 ma oferować moc podobną do i7-7600K.

To było niemal pewne, że „Niebiescy” zareagują na zniewagę AMD. Ich reakcja jest nad wyraz dosadna. Szykują budżetowy procesor i3-8300 mogący konkurować z najmocniejszym układami Ryzen 3.

Słowa buszujące w sieci są jak obietnice polityków, dlatego traktujemy je z duża rezerwą. Kiedy jednak towarzyszą im zrzuty ekranu potwierdzające istnienie nowego modelu, wtem zawierzamy temu, co widzimy. I naszym oczom bardzo podobają się screeny, które znienacka wyskoczyły na chińskim forum. 

 

We właściwościach systemu Windows, odznacza się intelowska „trójeczka” o mocy 4 GHz. Ważniejsze od referencyjnej częstotliwości jest to, że pierwszy raz i3 będzie mieć 4 rdzenie fizyczne oraz 8 wątków logicznych, co z pewnością przełoży się na większą wydajność urządzenia.

 

Niestety, jak to w przypadku plotek bywa, nie mamy jeszcze pewności, czy ów model zaszczyci nasze blaszaki. Może to być wersja testowa jakiegoś paranormalnego CPU. Ktoś równie dobrze mógł specjalnie podmienić nazwę sprzętu. Jeśli jednak to prawda, to trzymamy kciuki, by w chwili premiery procesor i3-8300 oprócz konkurowania w kwestii wydajności z Ryzen 3, mógł także rywalizować w przedziale cenowym.  

Źródło: guru3d.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię