Strona głównaEsportDrużyna Izaka w finale ASUS ROG Community Challenge 2018

Drużyna Izaka w finale ASUS ROG Community Challenge 2018

Półfinałowe spotkanie Polaków w ramach ASUS ROG Community Challenge okazało się odrobinę tylko łatwiejsze niż wczorajszy ćwierćfinał. Najważniejsze jednak, że Izak i jego podopieczni wyszli z niego zwycięsko i awansowali do niedzielnego finału.

Mecz z ekipą Francji określiłem jako „odrobinę łatwiejsze”, bo tym razem obyło się bez dogrywki, a pierwsza mapa (Train) poszła wręcz zaskakująco gładko i szybko. Grając po stronie TT Polacy doprowadzili do prowadzenia aż 10:5, w drugiej połowie pozwalając wyrwać sobie zaledwie jedną rundę, zapowiadało się więc na bardzo szybkie 2:0. Spotkanie co prawda zakończyło się takim właśnie wynikiem, ale druga mapa (Mirage) miała o wiele bardziej wyrównany przebieg. Pierwszą połowę, grając jako CT, Polacy wygrali tylko 9:6, a w drugiej Francuzom zamarzył się comeback, który na szczęście ROG Izakooo zatrzymali po zdobyciu przed przeciwników 12. punktu i dokończyli spotkanie.

W finale – chyba bez większej niespodzianki – Polacy spotkają się z drużyną Szwecji, prowadzoną przez friberga. Spotkanie to zostanie rozegrane jutro o godzinie 20:30. Główną nagrodą jest sfinansowanie całej drużynie wycieczki na turniej DramHack Masters w Sztokholmie, który odbędzie się od w dniach 29 sierpnia – 2 września.