Strona głównaEsportDrużyna SZPERO najlepsza podczas HIRO Quersus Pucharu Polski w Rybniku

Drużyna SZPERO najlepsza podczas HIRO Quersus Pucharu Polski w Rybniku

Zanim rozpoczną się esportowe emocje w Turku, które zapowiadaliśmy tutaj, zobaczmy co działo się w miniony weekend w Rybniku.

W Domu Kultury w Rybniku-Niedobczycach odbywała się szósta runda Hiro Quersus Pucharu Polski oraz LG Mistrzostw Polski Szkół w esporcie. Pierwszy dzień to faza play-off Mistrzostw Polski Szkół, tego samego dnia poznaliśmy też drużyny, który zajęły w tym turnieju miejsca na podium:

1. Zespół Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu
2. Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie
3. Zespół Szkół nr 3 im. Antoniego Kocjana w Olkuszu

Drugiego dnia, czyli w sobotę rozegrano fazę grupową Hiro Quersus Pucharu Polski, z której do niedzielnej fazy pucharowej trafiło osiem najlepszych zespołów. Najlepszymi drużynami tego turnieju okazały się:

1. PROCHE
2. Proskilled
3. Valkiria Gaming

Taki układ sił na podium nie powinien być dla nikogo zaskoczeniem, jako, że zwycięska drużyna grała w składzie: Grzegorz 'Szpero’ Dziamałek, Patryk 'Patitek’ Fabrowski, Wiktor 'mynio’ Kruk, Adam 'destru’ Gil i Artur 'Turas’ Pabjan.

Jeśli chodzi o turnieje indywidualne to w FIFA 18 najlepsi okazali się:

1. Dawid Budniak
2. Michał Słowik
3. Maciej Stybak

Natomiast w turnieju 1 na 1 CS:GO podium wygląda następująco:

1. Kamil Strączek
2. Szymon Tyloch
3. Maciej Stybak

Turniej w Rybniku odbył się ze wsparciem następujących sponsorów i partnerów: HIRO, Quersus, LG Polska, NTT System, NTT Game, MSI, FSP, Cooler Master, Thermaltake, iXXL Studio Reklamy, Power Game E-SportDrink, Jerseys Clinic, Customic Sport, iDrukarnia.pl, Pukawka.pl, Rybnik, Dom Kultury Niedobczyce, ESPORT TV oraz Esporter.

Przy okazji ciekawa informacja dla wszystkich śledzących rozwój turniejów spod znaku SUPER GAME e-sport. Kilka dni temu spółka Astro S.A. podpisała z SGE umowę, na mocy której turnieje przez nich organizowane zostaną wsparte profesjonalną realizacją telewizyjną, jak również obie strony podejmą się organizacji i realizacji nowych wydarzeń w studiu telewizyjnym należącym do Astro S.A. Przypomnijmy, że Astro S.A. jest między innymi właścicielem kanału telewizyjnego E-sport TV.

Źródło: SUPER GAME e-sport

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię