Strona głównaEsportDwa finały ESL Mistrzostw Polski w 2018 roku. Jeden na PGA w...

Dwa finały ESL Mistrzostw Polski w 2018 roku. Jeden na PGA w Poznaniu

Po raz kolejny ESL Mistrzostwa Polski w League of Legends i Counter-Strike: Global Offensive odbędą się aż dwa razy w ciągu roku. Jednak nowością jest to, że w 2018 jeden z turniejów zostanie rozegrany w trakcie Poznań Game Arena.

W 2018 roku ESL Mistrzostwa Polski, co już jest swego rodzaju tradycją, zostaną rozegrane dwa razy. Ponownie najlepsi zawodnicy w Polsce będą mieli okazję zmierzyć się w grach League of Legends oraz Counter-Strike: Global Offensive. Najbliższy etap to kwalifikacje, które wyłonią ostatnich uczestników fazy ligowej. Natomiast faza zasadnicza to siedem kolejek spotkań, po których najlepsi awansują na finały LAN-owe.

Pierwsze ESL Mistrzostwa Polski w 2018 roku (16. edycja) zakończą się turniejem rozgrywanym na ESL Arenie w Katowicach. Natomiast 17. odsłona zawodów zostanie rozegrana w trakcie Poznań Game Arena. To wynik strategicznej współpracy między ESL i Międzynarodowymi Targami Poznańskimi.

– Przeniesienie finałów ESL Mistrzostw Polski na Poznań Game Arena to wyjście naprzeciw oczekiwaniom esportowej społeczności – mówi Aleksander Szlachetko, dyrektor zarządzający ESL Polska. – Jesteśmy pewni, że obecność na wydarzeniu z tak dużą tradycją pozwoli na śledzenie rozgrywek jeszcze większej liczbie kibiców – dodaje.

Warto przypomnieć, że wygranie ESL Mistrzostw Polski daje drużynom awans do turniejów międzynarodowych. W przypadku League of Legends jest to awans do europejskich rozgrywek, gdzie powalczą z najlepszymi zespołami z innych państw Starego Kontynentu. Jeśli chodzi o CS:GO, to zwycięzcy ESL Mistrzostw Polski trafią po raz kolejny do Mountain Dew League, czyli przedsionka ESL Pro League.

Wybieracie się na któryś z turniejów? My z pewnością pojawimy się na obu!

Źródło: inf. prasowa

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię