Strona głównaGryEA poważnie myśli o crossplayu między platformami. To zasługa Fortnite'a

EA poważnie myśli o crossplayu między platformami. To zasługa Fortnite’a

Świat idzie do przodu. Technologie rozwijają się w zastraszającym tempie i to, co jeszcze wczoraj wydawało się niemożliwe, dzisiaj jest już standardem. Pomimo tego wciąż crossplay między różnymi platformami jest zjawiskiem rzadkim. Wkrótce może się to zmienić. 

Crossplay to wciąż temat tabu u wielu wydawców. Nie wiedzieć dlaczego nie chcą pozwolić na jednoczesną grę na tym samym serwerze graczy PC-towych i konsolowych. Problemem nie są możliwości technologiczne, co udowodnił między innymi Fortnite. Co prawda battle royale produkcji Epic Games nie jest pierwszą grą, która na crossplay pozwala, ale dzięki niej inni wydawcy zauważyli, że gracze doceniają takie inicjatywy. Wśród nich jest między innymi Eletronic Arts. Amerykanie zaczynają poważnie zastanawiać się nad pojedynkami między różnymi platformami do grania. 

– Przyglądamy się naszym głównym markom w kontekście tego, jak moglibyśmy w nich wprowadzić corssplay na wzór Fortnite’a. Sądzimy, że to ważna część naszych planów na przyszłość zarówno w kontekście połączenia gier mobilnych z konsolami i PC-tami, jak i gier konsolowych i PC-towych z urządzeniami mobilnymi. Myślę, że wkrótce możecie spodziewać się różnych ogłoszeń z tym związanych – powiedział Andrew Wilson, prezes Electronic Arts. 

Co ciekawe, Wilson w swojej wypowiedzi położył też duży nacisk na granie w chmurze. Jego zdaniem w perspektywie do 5 lat nie będzie miało znaczenia, jakie urządzenie posiadamy. Obojętnie czy będzie to komputer, czy też smartfon, wszystkie obliczenia będą wykonywane na zewnętrznej maszynie, a następnie strumieniowane na nasz sprzęt. 

Jak podoba Wam się taka wizja? Najpierw crossplay, a potem granie w chmurze? 

Źródło: wccftech

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię