Strona głównaGryAktualnościEA Sports i FIFA 20 przyłączają się do akcji Say No To...

EA Sports i FIFA 20 przyłączają się do akcji Say No To Racism

Jak wielkim problemem na piłkarskich stadionach są rasistowskie zachowania, wie wielu kibiców. Ostatni przypadek mieliśmy całkiem niedawno, podczas spotkania Anglii z Bułgarią w ramach eliminacji do Euro. Do walki z tym zjawiskiem włączyło się EA Sports, publikując specjalny zestaw strojów dla akcji Say No To Racism.

Darmowe stroje, stylizowane na angielską Premier League są częścią całej, trwającej tydzień akcji w FIFA 20. To kolejna reakcja na zakończony wynikiem 6:0 mecz reprezentacji Anglii i Bułgarii, który odbył się niedawno w Sofii. W meczu kwalifikacyjnym do Euro 2020 “kibice” Bułgarii podsumowali gole strzelone przez Raheema Sterlinga i Marcusa Rashforda rasistowskimi inwektywami oraz nazistowskimi salutami. W pewnym momencie mecz był nawet bliski przerwania, a w wyniku incydentów szef bułgarskiej federacji podał się do dymisji. 

Zobacz: Wyciekły dane 1600 profesjonalnych zawodników Fifa 20

Obaj zawodnicy są ciemnoskórzy, z tym, że Rashford urodził się w Anglii, a Sterling wyjechał z Jamajki w wieku 5 lat. Pierwszy mecz obu drużyn zakończył się wynikiem 4:0 dla Anglików.

Oprócz strojów, w grze pojawią się elementy graficzne stadionów, popierające akcję. 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię