Strona głównaGryAktualnościEA wyłącza dodatkowe treści w FIFA po skandalu EA Gate

EA wyłącza dodatkowe treści w FIFA po skandalu EA Gate

EA wstrzymała przyznawanie wszystkich dodatkowych elementów w FIFA na czas nieokreślony. Jest to związane z zarzutami o zaangażowanie pracownika EA w sprzedaży rzadkich przedmiotów FIFA 21 Ultimate Team za pieniądze.

Po tym jak do sieci wyciekły informacje, że jeden z pracowników EA sprzedaje w sieci rzadkie przedmioty z gry FIFA 21 Ultimate Team, firma zablokowała możliwość przyznawania jakichkolwiek przedmiotów w grze do odwołania. Obecnie trwa dochodzenie w tej sprawie i EA powoli wyszukuje konta, które nabyły w nieuczciwy sposób przedmioty z gry.

Zobacz: FIFA 21 – seria 535 zwycięstw 15-letniego gracza dobiegła końca

Wszystkie konta, na których znalazły się nielegalnie zdobyte przedmioty zostaną trwale zbanowane. Przedmioty, które można było zdobyć przez grę lub np. udział w transmisji na Twitch zostały przekazane przez jednego z pracowników EA. Firma w żadnej sposób tego nie akceptowała i nie wyrażała zgody. Pracownik lub pracownicy zaangażowani w ten proceder zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.

Niezależnie od tych działań, doceniamy, jak niepokojące jest to dla wszystkich naszych graczy i przepraszamy za wpływ tych niewłaściwych dotacji w społeczności. Doceniamy również, jak niezwykle irytujące i frustrujące jest to, że ta praktyka mogła pochodzić z EA. My też jesteśmy źli. Wiemy, że zaufanie naszych społeczności jest ciężko wypracowane i opiera się na zasadach Fair Play. To Nielegalna działalność podważa to zaufanie. Od czasu utworzenia Ultimate Team było również jasne, że przedmiotów nie można wymieniać poza naszą grą, a to jest kluczem do tego, jak chronimy naszą grę przed manipulacją i złymi graczami. Jest to naruszenie tej zasady , jak również – i nie pozwolimy temu ostać.

Jak działa przyznawanie przedmiotów w FIFA?

Określone przedmioty w grze mogą zostać przesłane bezpośrednio na konto gracza. Mogą to być zawodnicy, zestawy lub przedmioty jednorazowe. Najpopularniejsze metody przyznawania przedmiotów to obsługa klienta EA, testowanie nowej zawartości, przyznanie w ramach Worldwide Customer Expirience (gdy przedmiot zniknie w wyniku błędu lub nieuwagi gracza) i metoda uznaniowa gdy EA chce wyróżnić najlepszych graczy. Te przedmioty są niezbywalne i mogą być używane tylko przez konto, do którego zostały przypisane. Stanowią one zaledwie 0,0006% wszystkich elementów w ekosystemie FIFA 21. W żadnym wypadku pracownik EA nie powinien brać za nie pieniędzy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię