Wstęp

Strona głównaPoradnikiEkonomia w CS:GO – jak o nią dbać?

Ekonomia w CS:GO – jak o nią dbać?

Wstęp

Pieniądze są jednym z najważniejszych aspektów gry Counter-Strike: Global Offensive. Jeśli nie dbamy odpowiednio o finanse, to dużo trudniej o zwycięstwo. Niestety, wciąż wiele osób nie wie, jak odpowiednio zachować się w różnych sytuacjach.

Każdy, kto gra trochę w Counter-Strike’a wie, że wciąż wiele osób nie rozumie, jak ważne jest dbanie o ekonomię. Wciąż można napotkać osoby, które w każdej rundzie, obojętnie od majętności portfela, kupują najlepszą broń na jaką ich stać, wierząc w to, że zabiją wszystkich przeciwników i zostaną okrzyknięci bohaterami. Prawda jest taka, że tego typu podejście zazwyczaj kończy się porażką drużyny i w końcu spadkiem do niższej rangi. Dlatego warto znać przynajmniej podstawowe aspekty ekonomii w CS:GO.

Na początek należy wytłumaczyć kilka pojęć. Runda eco to taka, w które nie kupujemy żadnej broni, aby zaoszczędzić pieniądze i mieć finanse na kolejną rundę. Z kolei force, to runda, w której nie stać nas na kupno pełnego wyposażenia, ale i tak kupujemy możliwie najlepszą broń (np. SMG) licząc na odrobinę szczęścia i pokonanie rywali. Można też mówić o rundach pół-eco, w których kupujemy np. lepsze pistolety i kevlar, ale zostawiamy sobie 2000 dolarów na kolejną rundę.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię