Strona głównaGryAktualnościEA anulowało kolejną grę w uniwersum Gwiezdnych Wojen

EA anulowało kolejną grę w uniwersum Gwiezdnych Wojen

Pod koniec 2019 roku Electronic Arts anulowało grę w uniwersum Gwiezdnych Wojen, nad którą pracowało studio w Vancouver. Produkcja początkowo miała zadebiutować w 2020 roku, już na konsolach nowej generacji.

Jak donosi Kotaku – EA anulowało kolejną grę w świecie Star Wars. Nad produkcją pracowało studio w Vancouver. Premiera była planowana na jesień 2020 roku na konsolach nowej generacji. Jednak firma zorientowała się, że tego terminu nie da się utrzymać i zrezygnowała z tytułu. To o tyle smutne, że był to duchowy spadkobierca gry, nad którą wcześniej pracowało Visceral Games.

Historia gry zaczęła się w 2015 roku w San Francisco. To właśnie wtedy prace nad nią zaczęło należące do EA studio Visceral Games. Miała to być ambitna produkcja dla jednego gracza, skupiona na fabule. Niestety, w 2017 roku Elektronicy zamknęli Visceral Games. Jednak praca nie została całkowicie porzucona. Wiele elementów wzięto do nowej gry, nad którą prace w 2017 roku rozpoczęło EA Vancouver. To właśnie ta produkcja została teraz anulowana.

Podobno sporym problemem był podział obowiązków i ambicja. Chociaż początkowo prace nad grą rozpoczęły się w Vancouver, to z czasem do projektu dołączyło też studio Criterion z Londynu. To właśnie Brytyjczycy mieli głównie odpowiadać za grę. Ich wizja była niezwykle ambitna. Marzyła im się produkcja skupiona na historii i bohaterach. Szybko okazało się, że przez to nie uda się dotrzymać terminów. Poza tym osoba związana z projektem powiedziała, że „było za dużo kucharzy”. Finalnie gra została anulowana.

Wiemy natomiast, że w Electronic Arts trwają prace nad dwiema innymi grami w świecie Gwiezdnych Wojen. Pierwszą jest Jedi: Fallen Order 2, a druga to mniejszy projekt EA Motive.

Zobacz także:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceKotaku
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię