Strona głównaGryAktualnościElite Dangerous Odyssey – konsolowa wersja opóźniona z powodu błędów wersji PC

Elite Dangerous Odyssey – konsolowa wersja opóźniona z powodu błędów wersji PC

Jak donosi Frontier Developments z powodu licznych błędów pecetowej wersji Elite Dangerous Odyssey zmuszony jest do przesunięcia premiery gry na konsolach. Deweloper jest w pełni świadomy niezadowolenia graczy.

Deweloper potwierdził, że aktualizacja Odyssey do Elite Dangerous na konsolę została przeniesiona w bliżej nieokreśloną przyszłość. Studio chce teraz wszystkie swoje siły wykorzystać na naprawę problemów jakie pojawiły się w dodatku na PC.

Zobacz: Rocket League – powrócił samochód Knight Rider

W poście na blogu gry wypowiedział się dyrektor generalny filmy David Braven. Stwierdził, ze praca nad usunięciem problemów z działaniem Elite Dangerous Odyssey na PC wymusiła przesunięcie harmonogramu prac nad wersją konsolową. Obecnie data premiery nie jest znana. Ekipa Frontier chce mieć całkowitą pewność, że Odyssey na konsolach będzie w pełni dopracowane.

Spędziliśmy dużo czasu na dyskusjach i ponownej ocenie naszych poprzednich planów i podjęliśmy decyzję, aby priorytetowo potraktować podstawowe doświadczenie na PC w Elite Dangerous. Ostatecznie uważamy, że słuszne jest skupienie naszych wysiłków na podstawowym doświadczeniu Elite Dangerous Odyssey na platformach, na które został wydany, zanim udostępnimy go na kolejnych platformach.

Barben dodał, że znalezienie i naprawienie błędów w wersji PC pozwoli na identyfikację błędów również w wersjach konsolowych.

Nie chcemy spieszyć się z potwierdzaniem jakichkolwiek dat lub zmian w wersji na konsole, ponieważ musimy pozostać w pełni skoncentrowani na podstawowym doświadczeniu Elite. Tylko wtedy, gdy poczujemy, że fundamenty wydania na PC są solidne, będziemy w stanie ponownie ułożyć naszą mapę drogową konsoli.

Gracze mogą spodziewać się comiesięcznych aktualizacji. Ma to na celu zwiększenie przejrzystości działania dewelopera.

Elite Dangerous jest dostępne na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X|S. Na razie aktualizacja Odyssey jest dostępna tylko na PC.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię