Strona głównaEsportEpic Games odpowiada na oskarżenia o oszustwo uczestnika turnieju Fortnite

Epic Games odpowiada na oskarżenia o oszustwo uczestnika turnieju Fortnite

W Fortnite trwa właśnie wielki internetowy turniej Summer Skirmish, w którym Epic Games rozda nagrody o łącznej wartości 8 milionów dolarów. Każde tego typu zawody przyciągają najlepszych graczy, ale w tym wypadku wyniki gry wydają się aż za dobre.

Drugi tydzień turnieju zakończył się w piątek, a jego zwycięzcą został gracz iDropz_Bodies. Zebrał on najwięcej fragów w dziesięciu meczach, tym samym wygrał 130 tys. dolarów za wyeliminowanie129 przeciwników. Radość nie trwała długo, wkrótce został oskarżony o oszukiwanie.

Według oskarżeń zwycięzca miał używać klawiatury i myszy (konsolowcy :|). Rzekomo też opuszczał serwery jeżeli nie były pełne lub jeśli ścieżka zrzutu nie była na jego korzyść. Pod takim naporem oskarżeń Epic nie mogło długo czekać. Po zbadaniu sprawy deweloper szybko wydał oświadczenie.

Opublikowane wyniki wskazują, że nie było żadnej zmowy, ponieważ każda ze 129 zabitych postaci była innym graczem. Ponadto żadne z kont należących do wyeliminowanych graczy nie zostało ostatnio utworzone. Nie ma również dowodów na użycie klawiatury i myszy, ale Epic podkreśliło, że nie ogranicza urządzeń wejściowych w celu promowania dostępności gry. Analiza wykazała również, że zwycięzca nie rezygnował z żadnego meczu z wyżej wymienionych przyczyn.

Po zakończeniu dochodzenia deweloper przypomniał, że taki brak sportowej rywalizacji w społeczności nie będzie tolerowany w przyszłych turniejach.

Doceniamy obawy społeczności dotyczące uczciwej konkurencji. Ale kwestionowanie wyniku pojedynczego gracza bez dowodów jest nieuczciwe. Naszym głównym celem jest wspieranie współzawodnictwa i dobrej zabawy, które są częścią Fortnite. Niesportowe zachowanie uczestników nie jest zgodne z duchem gry i nie będzie tolerowane podczas rywalizacji w Fortnite.

iDropz_Bodies w swojej obronie przesłał wszystkie powtórki swoich meczów.

Trzeci tydzień turnieju ma rozpocząć się w ten piątek. Do tego czasu Fortnite świętować będzie swoje pierwsze urodziny specjalnym wydarzeniem, które potrwa od 24 lipca do 7 sierpnia.

Źródło: segmentnext

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię