Strona głównaGryAktualnościEpic Games Store zarobił do tej pory blisko 700 milionów dolarów

Epic Games Store zarobił do tej pory blisko 700 milionów dolarów

Okazuje się, że da się dorobić na rozdawaniu gier za darmo… 

Sądząc po pierwszym roku w wykonaniu Epic Games Store, konkurencja dla Steama prezentuje się dosyć obiecująco. Zgodnie ze słowami CEO Epic, Tima Sweeney, w 2020 nie firma nie planuje zwalniać tempa.

Zobacz: Xbox Series X z trybem Windows do obsługi Steam i Epic Games Store?

W Epic Games Store zostało założonych ponad 300 milionów kont, z czego 108 ściągnęło co najmniej jedną grę, darmową lub płatną. Sklep zarobił łącznie 680 milionów dolarów, 251 z nich na tytułach third-party.

Łączny dochód przekroczył oczekiwania Epic, co najwyraźniej tylko bardziej zmotywowało ich do kontynuowania obranej w 2019 roku strategii. 200 milionów ściągnięć zebrały wszystkie gry rozdawane za darmo na Epic Games Store. 73 tytuły o łącznej wartości 1445 dolarów.

Jak twierdzi Tom Sweeney, firma planuje również dalej walczyć o ekskluzywne tytuły na swojej platformie. Sweeney uznaje ten element ich strategii jako kluczowy do rozwoju całego sklepu, który regularnie przyciągał do nich nowych klientów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceGamespot
Tomasz Alicki
Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię