Strona głównaWiadomościEVGA wbiła się na CES 2018 ze swoją pierwszą klawiaturą mechaniczną Z10...

EVGA wbiła się na CES 2018 ze swoją pierwszą klawiaturą mechaniczną Z10

Były już karty graficzne, płyty główne, a nawet trafiła się myszka marki EVGA. Niedługo będziemy mogli uzupełnić kolekcję o nowoczesną klawiaturę z czułymi przełącznikami, ekranem LCD i wydzielonymi przyciskami pod makra.

Stało się to już chyba tradycją, że producenci wydający dotychczas podzespoły do komputerów bez kompleksów atakują sektor peryferiów. Tak było z firmami MSI i Gigabyte, a teraz dołącza do nich EVGA. Rynek powiększy się o ich pierwszą klawiaturę dla graczy.

Choć dopiero przecierają swoje szlaki w akcesoriach, to patrząc na mechanika Z10 rzecz by można, że to pełna profeska. Klawiatura ma być dostępna w dwóch wariantach przełączników Kalih Red lub Brown, co pozwoli dobrać styl pracy klawiszy do osobistych potrzeb. Ponadto przycisków będzie więcej, niż w standardowym układzie. Ma wydzielone przyciski multimedialne, 2 suwaki zastępujące rolkę i 7 klawiszy do makr umieszczone w dwóch strefach (5 przy lewej krawędzi i 2 otaczające górną strzałkę.

Cechą szczególną Z10 jest wbudowany wyświetlacz LCD. Może zostać wykorzystany do udostępniania informacji o używanym profilu, OSD z gier (np. liczba FPS-ów). Przyda się również podczas zapisywania makr w locie.

Z10 jawi się jako konstrukcja wytrzymała przez wzgląd na aluminiowe rusztowanie. Wygląda więc solidnie zarówno od strony technicznej, jak i funkcjonalnej. Pytanie tylko, jak bardzo konkurencyjna okaże się jej cena wobec innych nowości na rynku. Na razie brak o tym jakiejkolwiek wzmianki.

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię