Strona głównaWiadomościF1 23 już dostępne na wielu pratformach

F1 23 już dostępne na wielu pratformach

Dzisiaj odbyła się światowa premiera EA SPORTS F1 23, która jest oficjalną grą FIA Formula One World Championship. Tytuł trafił na PC, PS5, PS4, Xbox Series oraz Xbox One.

Według zapowiedzi twórców, gracze konsolowi otrzymają udoskonalony system sterowania, który został opracowany we współpracy z rzeczywistymi zespołami F1 i wykorzystaniem technologii Precision Drive. To pozwoli zwiększyć immersje gry na wszystkich torach obecnych w tym sezonie w tym na długo wyczekiwanych Las Vegas Sprint Circuit™ i Losail International Circuit w Katarze. Gracze będą także mieli okazję trafić na pierwsze strony gazet za sprawą powrotu trybu „Droga do sławy”, w którym pojawią się zarówno nieznani wcześniej jak i powracający zawodnicy uwielbiani przez fanów, a także nowy zespół, Konnersport, próbujący zdobyć sławę w starciu z prawdziwą śmietanką Królowej Motorsportu.

Jak powiedział Lee Mather, Senior Creative Director Codemasters

F1 23 ma wszystko, co gracze uwielbiają w rywalizacji o mistrzostwo świata i co wciągnie ich jeszcze bardziej w świat Formuły 1. W tym sezonie łączymy graczy za pośrednictwem F1 World, dostarczając im nowych, czasowych wyzwań przez cały sezon 2023 i wprowadzając system oceny bezpieczeństwa zaprojektowany w celu promowania zdrowej, pełnej szacunku rywalizacji w trybie wieloosobowym.

Niezależnie od tego, czy gracze rywalizują za kierownicą, czy za pomocą pada, natychmiast odczują większą kontrolę dzięki zaimplementowanym informacjom zwrotnym od prawdziwych kierowców F1. Nasza technologia Precision Drive zrewolucjonizuje grę na padzie i pozwoli graczom poczuć, jak to jest prowadzić jedne z najszybszych pojazdów w motorsporcie.

Tryb Droga do sławy 2 to kontynuacja kariery początkującego Aidana Jacksona i jego przeciwnika Devona Butlera. W nowym rozdziale dwójka stanie się członkami tej samej, nowo utworzonej ekipy wyścigowej Konnersport Butler Racing Team, a na ich drodze stanie Callie Mayer, pierwsza kobieta, która wygrała Mistrzostwa Świata F2 i której celem jest dostanie się do świata Formuły 1. Stawka jest tak wysoka, że decyzje i działania podejmowane na torze i poza nim wpływają na poziom wydajności i reputacji, co pozwala odblokować dodatkowe cele i nagrody w trakcie dwóch wyczerpujących sezonów.

F1 World to główna część zabawy w trybie solo oraz multi, w której dostępna będzie zawartość codzienna, cotygodniowa oraz sezonowa, dostosowana do rzeczywistego kalendarza. Nowi gracze otrzymają możliwość doskonalenia technik jazdy poza walką o podium. F1 World to także dom dla trybów Grand Prix i Time Trial. Oferuje także nowy system progresji, odblokowujący ulepszenia bolidów, malowanie karoserii, kombinezony i kaski.

W odpowiedzi na głosy graczy, do gry wprowadzono możliwość przejechania 35% dystansu wyścigu, wcześniej dostępną tylko w ramach Formula 1 Esports Series oraz Czerwone Flagi, zwiększając tym samym rolę strategii podczas weekendu wyścigowego. Oprócz wszystkich 23 torów na Mistrzostwa Świata FIA Formuły 1 2023, w tym aktualizacji odzwierciedlających bieżący sezon, F1 23 zawiera trzy dodatkowe tory, Paul Ricard (Francja), Szanghaj (Chiny) i Portimão (Portugalia), dostępne zarówno w ramach wydarzeń F1, jak i F2. Gra zawiera także najbardziej lubiane przez fanów tryby, w tym Karierę, Mój zespół i znacznie ulepszone Ligi, do których dostęp można uzyskać za pośrednictwem EA Racenet, co pozwala graczom tworzyć, dołączać, planować i zarządzać niestandardowymi mistrzostwami multiplayer.

F1 23 jest także dostępne w wersji Champions Edition, z aktualnym mistrzem świata i ambasadorem EA SPORTS – Maxem Verstappenem, jako pierwszą w historii solową gwiazdą okładki. Edycja dostępna wyłącznie w wersji cyfrowej zawiera zestaw Max Verstappen Racewear, Ikony „Drogi do sławy 2”, a także pakiet przedmiotów Vanity, ulepszenie do wersji na nową generację konsol, przyspieszenie zdobywania PD, zestaw F1 World Bumper Pack, 18 000 PitCoin oraz cztery nowe ikony trybu My Team: Nigela Mansella, Jamiego Chadwicka, Pastora Maldonado i Kamui Kobayashiego.

Z okazji premiery gry i 60. rocznicy powstania firmy McLaren, gracze mogą też wziąć udział w specjalnym wydarzeniu F1 World i wygrać projekt karoserii McLaren Triple Crown dla swojego bolidu F1 World. Jest on oparty na specjalnych barwach, które zespół zaprezentował podczas Grand Prix Monako, symbolizujących ich największe osiągnięcia w sportach motorowych. W nadchodzących miesiącach pojawi się wiele innych wydarzeń ze specjalnymi nagrodami dostosowanymi do aktualnego kalendarza F1.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię