Strona głównaWiadomościFacebook oskarżony o współudział w morderstwie

Facebook oskarżony o współudział w morderstwie

Facebook, a w zasadzie Meta, została oskarżona o współudział w morderstwie. Sprawa z 2020 roku swoje początki ma właśnie w popularnym serwisie internetowym.

Konkretniej chodzi o Dave’a Patricka Underwooda, który został postrzelony przed sadem w Okland w stanie Kalifornia. Jego siostra, Angela Underwood Jacobs, wzniosła pozew przeciwko firmie Meta, ponieważ uważa, że strzelanina była umówiona za pośrednictwem Facebooka. Sprawcy mieli poznać się właśnie dzięki tej platformie.

Zobacz: Scott Pilgrim nadciąga na Netflixa – tym razem w postaci serialu anime

Według oskarżenia Facebook miał promować treści, które podburzały i zachęcały do zabójstwa Dave’a Patricka Underwooda. Wiadomo, że oskarżeni powiązani są z ruchem, który ma promować przemoc wobec cywili i policji oraz organów rządowych. Od lat Facebook jest krytykowany za nieradzenie sobie z usuwaniem treści ekstremistycznych, a nawet o ich promowanie dzięki algorytmom i polaryzowaniu ludzi.

Sprawę raczej będzie trudno wygrać ponieważ tzw. Communications Decency Act stwierdza, że usługa nie może być pociągana za to co publikują użytkownicy.

Teraz pozostaje czekać na rozwój sytuacji.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię