Strona głównaWiadomościFallout New Vegas na silniku Fallout 4? Ambitny projekt modderów nabiera kształtu

Fallout New Vegas na silniku Fallout 4? Ambitny projekt modderów nabiera kształtu

Mod pod nazwą Fallout 4 New Vegas tworzony jest przez zespół F4NV i trwa od sierpnia zeszłego roku. Celem jest nie tylko aktualizacja Fallout New Vegas, która jest uważana za najlepszą część serii w 3D, ale także poszerzenie i udoskonalenie rozgrywki.

Nowy mod przywraca system reputacji frakcji, który Obsidian wprowadził do New Vegas, a którego nie było w żadnym z Falloutów Bethesdy.

Na chwilę obecną nie jest znana data udostępnienia moda. Związane jest to głównie z tym, że nad projektem pracują fani w czasie wolnym, więc całe przedsięwzięcie może trwać latami. Przykładowo projekt Skywind, próbujący przenieść Morrowind na silnik Skyrim trwa już od kilku lat jednak wciąż jest rozwijany.

Inny projekt modderski Fallout: The Frontier – jest modyfikacją do FNV, która przenosi historię na Pacific Northwest i według informacji twórców jest ukończony w 80%. Powinien on ukazać się do końca tego roku. Z kolei nie tak dawno informowaliśmy o innym modzie do Fallout 4 udostępnionym przez twórców za darmo.

Nowy projekt jest duży i bardzo ambitny. Na szczęście sama Bethesda chociaż nie dała oficjalnego pozwolenia na jego realizację to nie ingeruje w prace zespołu i nie zakazuje dalszego działania, zajmuje głos tylko w momencie gdy mod zagraża ich własności intelektualnej.

Do momentu gdy modyfikacje realizowane są za pomocą oficjalnych narzędzi dostarczonych przez deweloperów i projekt nie ingeruje w kod gry nie ma powodów do jego zablokowania. Poza tym mody Skywind i Fallout The Frontier realizowane są bez ingerencji ze strony Bethesdy, więc ekipa F4VN również powinna móc bezproblemowo dokończyć swój projekt.

Na udostępnionym filmie Możecie zapoznać się z system perków oraz walki wprowadzonych w modzie.

[you tube=KARSz0AE39Q]

Jak sądzicie czy kolejne mody pozwolą na wydłużenie życia czwartej części Fallouta? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: polygon

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię