Strona głównaWiadomościFinal Fantasy XV zostało złamane na cztery dni przed oficjalnym wydaniem

Final Fantasy XV zostało złamane na cztery dni przed oficjalnym wydaniem

Wygląda na to, że Square Enix wykonał dużo dobrej i nikomu niepotrzebnej roboty stosując w Final Fantasy XV zabezpieczenia Denuvo. Wczoraj, na cztery dni przed premierą gry, zabezpieczenie zostało złamane.

Chińska grupa 3DM wykorzystała plik wykonalny z dema Final Fantasy XV, który nie był zabezpieczony Denuvo, w celu złamania gry. To jednak nie byłoby możliwe gdyby nie Origin. W przeciwieństwie do Steam, Origin udostępnił do wstępnego pobrania niezaszyfrowaną wersję gry. 3DM dostali tę wersję i złamali ją wykorzystując pliki z demo.

Według informacji, pierwsze trzy rozdziały działają prawidłowo (niektórzy gracze zdołali dotrzeć już nawet bez problemu do 9 rozdziału). Nie jest to zatem dobra wiadomość dla dewelopera. Z drugiej strony sytuację można wykorzystać do weryfikacji wydajności obu wersji Final Fantasy XV i ostateczne rozstrzygnięcie sporu czy zabezpieczenia Denuvo nie wpływa negatywnie na wydajność gry.

Redakcja nie popiera piractwa komputerowego i zachęcamy do legalnego nabycia gry. Ekipa Square Enix napracowała się mocno nad produkcją więc należą im się za tą pracę pieniądze.

Premiera gry 6 marca.

Źródło: dsogaming

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię